Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Energia avastuskeskuses leidis aset suur robotivõistlus

Täna hommikul kogunes Tallinnas energia avastuskeskusse 500 noort, et omavahel isetehtud robotitega võistelda ning esitada projekt, milles otsitakse uudset lahendust mõnele õppimisega seotud probleemile.

Programmeerimine on Eesti noorte seas ülipopulaarne, seda tõestab ka osalejate rekordarv. 9- kuni 16-aastased noored tõestavad, et uus põlvkond lisab Eesti e-riigi kuvandisse ka robotid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

MTÜ Robootika korraldaja Heilo Altin rääkis, et kui nad kolm aastat tagasi alustasid, oli neil 23 meeskonda. "Nüüd on meil registreeritud 68 meeskonda. Meie elanike arvu kohta on väga tubli saavutus. Et isegi Saksamaal ei ole sellist taset - meeskondi elanike arvu kohta, mis meie oleme saavutanud."

Robotitega tegelevate Eesti õpilaste suhtarv rahvaarvust on maailmas lausa neljandal kohal.

Robotimäng kestab kaks ja pool minutit ja selle aja jooksul peab meeskond enda tehtud robotiga lahendama ära nii palju ülesandeid kui jõuab. Sellist robotimängu mängib sel hooajal 265 000 last 80 riigist üle maailma. Lisaks otsivad nad uudseid lahendusi ka õppetöös esinevatele probleemidele.

Ürituse eesmärk ongi kasvatada lapsi juba varajasest east kokku inseneri- ja IT-maailmaga.

"Me peame alustama paraku juba lasteaias. Sest lapsed teevad valikud väga noores eas ning kui nad jõuavad põhikooli, on neil juba valitud muusika, tantsimine, näiteringid - mitte, et see paha oleks - aga see tehnika pool on jäänud nagu varju," nentis Heilo Altin, kes usub, et kui laps suudab võtta kätte arvutihiire, siis suudab ta samamoodi ka juba esimese roboti valmis programmeerida.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: