Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Turule tuli esimene Eesti algupärane 3D printer

Foto: Postimees/Scanpix

Turule on ilmunud esimene Eestis disainitud ja ehitatud 3D printer. Tartu Ülikoolist välja kasvanud ettevõte EDM Machinery on üks esimesi, kes värskele tootele ka garantii annab.

EDM Machinery on Taru Ülikoolist välja kasvanud teadusmahukas firma. Ettevõte alustas freespinkide tootmisega ning oma töös kasutati ka 3D-printerit. Kui lõpuks väsiti odava masina alalisest parandamisest, oli plaan selge.

"Lõpuks saigi otsustatud, et on targem ise uus printer ehitada. Kuna samasugust parandamist on ka kõigi teiste printeritega, mis turul on tavatarbija jaoks kättesaadavas hinnaklassis, siis saigi otsustatud, et tuleks turule tulle printeriga, mis oleks vastupidav," rääkis EDM Machinery insener ja omanik Matis Averin.

3D-printerid on nii uus asi, et tootjad sellele enamasti garantiid anda ei julge. EDM Machinery on oma printeris nii kindel, et sellele antakse kahe aastane garantii.

"Kindlasti peamine sihtgrupp on meil ettevõtted, kes tegelevad tootearendusega või kunstiga tegelevad ettevõtted, kus neil on vaja mingeid mudeldetaile," sõnas Averin.

"Või need, kes tahavad näha, kuidas nad oma ettevõttes saavad kasutada 3D printerit - need, kes tegelevad rohkem innovatsiooniga," rääkis ettevõtte tegevjuht ja omanik Kersti Vatter.

Ühe printeri hind jääb kahe ja poole tuhande euro juurde. Sihid on ambitsioonikad.

"Me nüüd kavatseme teha suuremas koguses printereid valmis ja külastada erinevaid messe. Sealt me leiame kindlasti huvilisi ja mõtteid. See on meil üks esimestest disainidest, aga meil on veel mõtteid, kuidas me kavatseme 3D printereid maailmas arendada," lisas Vatter.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: