Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: mühinal kasvavale Transferwise'ile jäi uus kontor mõne kuuga kitsaks

Foto: ERR

Eestlaste idufirma Transferwise avas möödunud aasta septembris Baltika kvartalis uue kontori. Kuigi sinna mahtus töötama palju rohkem inimesi kui nende eelmisse kontorisse Tehnopoli teaduspargis, jäid needki ruumid peagi ettevõtte jaoks kitsaks ning nüüd laienevad nad oma ruume ka korrus allapoole.

Transferwise võimaldab inimestel teha valuutaülekandeid nii, et nad ei pea maksma pankadele teenustasusid. Kui 2014. aasta suvel tähistas ettevõte oma sajanda töötaja tulekut, lubas firma tegevjuht Kristo Käärmann 2015. aasta jooksul luua Eestisse vähemalt 70 uut töökohta.

“Suvel tähistasime me seda, et meiega liitus sajas töötaja. Täna oleme ületanud juba 200 inimese piiri ja enamus uusi inimesi on tulnud Tallinnasse, nii et Tallinn on kindlasti meie kõige kiiremini kasvav kontor,” ütles Transferwise'i klienditeeninduse juht Jorma Laiapea, lisades, et suvel antud 70 uue töökoha lubadus on praeguseks rohkem kui täidetud.

“Transferwise'i Eesti kontor on kõige suurem Transferwise'i kontor ja kui me võrdleme seda Londoniga, siis Londonisse on pigem koondunud marketing, suhtekorraldus ja pangasuhete arendus. Eestis on aga suur osa tootearendusest, samuti maksete protsessimine ja klienditeenindus,” selgitas Laiapea.

Transferwise'i Eesti kontor on avar ja kõrgete lagedega. USA Silicon Valley idufirmade vaimus tegutsevale ettevõttele kohaselt on kontoris ka kott-toolide ja Xbox'iga puhkeruum ning laienemise järel saavad töötajad endale ka ping-pongi laua. “See on hästi oluline, et inimesed tunneksid ennast töökeskkonnas mugavalt. Me veedame siin päris palju aega, eriti sellises kiire kasvu faasis nagu Transferwise praegu on. See ei ole üheksast viieni töö – me veedame siin suurema osa oma päevast ja meil peab siin olema mugav,” ütles Laiapea.

Toimetaja: Tiiu Laks

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: