Austraaliast avastati kolm uut selgroogsete liiki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Austraaliast avastatud geko.
Austraaliast avastatud geko. Autor/allikas: AFP Photo / Conrad Hoskin.
Toimetas Merle Must.

Põhja-Austraalia eraldatud ja nüüd n-ö kadunud maailmaks kutsutavale alale tehtud ekspeditsiooni käigus tuli päevavalgele kolm selgroogsete liiki, mis on olnud muust maailmast isoleeritud miljoneid aastaid.

James Cooki ülikooli teadlane Conrad Hoskin ja National Geographicu võttemeeskond oli Cape Yorki poolsaarel asuva Cape Melville’i kivisest mäestikust avastatud liikide üle suures imestuses. Hoskini sõnul on Cape Melville’i tipp justkui kadunud maailm ning nende uute liikide leidmine on avastus, mis tuleb ette kord elus.

Nimelt leidsid teadlased sealt veidra välimusega geko, kelle saba meenutab puulehte, kuldse sisaliku ja kollase pruunide laikudega kividel elava konna. 
Suurimaks avastuseks peavad uurijad puulehte meenutava sabaga gekot (Saltuarius eximius): 20 cm pikkust olevust, kes on iidne relikt ajast, kui vihmamets oli Austraalias laialt levinud. Suurte silmade ja pika saleda kehaga geko suudab end kamuflaažvärviga varjata ning seejärel liikumatult, pea maha suunatult oodata, et tabada mööduvaid putukaid.

National Geographicu järgi planeerib uurimisrühm Cape Melville’i lähimate kuude jooksul naasta, et otsida uusi liike, sealhulgas madusid, ämblikke ja ehki isegi väikseid imetajaid.

Vaata ka:
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: