Video: konverents elurikkuse andmete kättesaadavusest

Eestis peetakse taksonoomia päeva kolmandat korda.
Eestis peetakse taksonoomia päeva kolmandat korda. Autor/allikas: TÜ loodusmuuseum

Laupäeval toimub Eesti kolmanda taksonoomia päeva raames konverents "Elurikkuse digiteenused". Seekord võetakse luubi alla elurikkuse andmete kättesaadavus.

Täpsemalt on konverentsi peateema on teenused, mida pakuvad üleilmsed digitaristud, sh kirjastused. Ettekannetes keskendutakse liikide avaandmetele, nende kättesaadavusele, liigiinfo edastamise viisidele ja eri andmetüüpide sidususele.

Liikide ja nendevaheliste suhete andmed on koosluste analüüsil ja mõistmisel erakordselt olulised. Seetõttu peavad andmeid talletavad digitaristud vastama ühtsetele rahvusvahelistele standarditele ning nende haldajad peavad tegema tihedat koostööd andmete sidumiseks ja publitseerimiseks.

Konverentsil kõnelevad Joe Miller (üleilmse elurikkuse an dmevõrgustiku GBIF direktor), Lyubomir Penev (teaduskirjanduse kirjastuse Pensoft Publishers tegevdirektor), Urm as Kõljalg (platvorm PlutoF), Henrik Nilsson (geenijärjestustel põhineva seeneliikide määramise üleilmse andmebaasi UNITE kogukond), Kessy Abarenkov (UNITE kogukond) ja teised.

Konverentsi korraldvad Eesti teaduse taristu teekaardi "Loodusteaduslikud arhiivid ja andmevõrgustik" (NATARC) ja elurikkuse kogukonna integreeritud teadmistebaasi (BiCIKL) liikmed ning Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: