"Prillitoosi" arvutitund: kuidas kasutada internetipanka

Foto: ERR

Seekordses arvutiõppe rubriigis saame tuttavaks internetipangaga, kus on võimalik oma rahaasjadele ligi pääseda ja makseid teha.

Kõigepealt on vaja avada veebibrauser ja seejärel peab minema oma panga veebilehele. Näiteks võite trükkida Google'i otsingusse oma panga nime ja seejärel pakub otsingumootor tõenäoliselt esimesena just otsitud panga veebilehte.

Panka sisse logimiseks on mitu võimalust, näiteks: smart-ID, ID-kaart, mobiili-ID või PIN-kalkulaator. Kui olete sisse loginud, avaneb vaade, kui palju teil kontol raha on.

Proovime, kuidas käib arve tasumine. Selleks tuleb üles otsida nupp, kuhu on tavaliselt kirjutatud "uus makse". Seejärel tekib ankeet, mida täites on võimalik arve tasuda.

Ankeedis on oluline kirja panna saaja nimi, seejärel on vaja sisestada saaja kontonumber, mis tavaliselt on kirja pandud arve alla. Veel tuleb sisestada summa, mis on vaja ära maksta. Kui arvel on kirjas ka viitenumber, siis tuleb ka see ankeeti kirja panna. Kui kõik vajalikud andmed on sisestatud, vajutage "maksa" nupule.

Kui tekib küsimusi, kuidas internetipangas toimetada, võite näiteks pangaga ühendust võtta.

Vaata videost täpsemalt, kuidas kõike seda päriselt ise järele proovida.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: