Mis on meedia ja mis ajakirjandus?

Ajakirjandust ja meediat kasutatakse tihti ekslikult sünonüümidena. See on sama vale nagu öelda, et Saturn ja päikesesüsteem on üks ja sama asi.

Meedia on sisuliselt kogu info, mis liigub meediakandjatel ning mida saab kuulata, vaadata ja lugeda. Kõik loovad meediat. Kui sa postitad Instagrammi pildi oma potilillest, on see ka meedia. Ajakirjandus ei ole meedia, vaid osa sellest. Aga väga oluline osa. Omamoodi Saturn.

Ajakirjandust luuakse avalikkuse jaoks, see teenib ühiskonda. Ülejäänud meediast eristab seda vastutus. Ajakirjandus vastutab, et sinuni jõuaks kontrollitud ja ajalik ehk päevakajaline info. Sellest ka sõna – aja kirjandus. Ajakirjandus tugineb kontrollitud faktidel ja seda on toimetatud, et see oleks täpne ja usaldusväärne. Kõige olulisem - ajakirjandus on natukene nagu teaduslik katse. Seda peab olema võimalik kontrollida ja uutes tingimustes taasluua. Sest faktid jäävad ju samaks.

Ajakirjandus on õli ühiskonna hammasrataste vahel. See võimaldab meil omavahel suhelda ja aru saada, mis toimub meie ümber. Ajakirjandus annab sulle infot, et saaksid kodanikuna otsustada, keda valida, kuidas tervislikult süüa, mis eriala oleks mõistlik õppida ja palju muud. See laiendab silmaringi, et sa oleksid huvitavam inimene, kaaslane, sõber, töötaja või tööandja. Ajakirjandus varustab iga Eesti elanikku kvaliteetse ja usaldusväärse infoga, et inimene saaks kodanikuna teha parimaid otsuseid.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: