Miks valeuudised levivad?

Kui valeuudis on uudis, mis on vale, siis miks need üldse levivad? Kes tahab valet edasi levitada? Siin on mitu põhjust

Valeuudised on väga veenvad. Nad näevad välja nagu uudised. Maitsevad nagu uudised. Lõhnavad nagu uudised. Esmapilgul on raske aru saada, et need on valed. Aga sellest üksi ei piisa.

Valeuudised on põnevad või väga põhjapanevad. Noor kuulsus on surnud. Poliitik, kes mulle ei meeldi, saab raha sõjatööstusest. Mu lemmikvorst põhjustab kõhukasvajaid ja seepärast peaks ühe tootja tooteid mitte ostma. Kohe on tulemas majanduskriis ja inimesed peaksid kiiresti pangast raha välja võtma.

Need lood on peaaegu alati skandaalsed, mida tahaks kohe edasi rääkida. Valeuudised levivad, sest inimesed jagavad neid, kuna need tunduvad korraga uskumatud. Aga siiski ka võimalikud, hirmutavad ja mängivad meie tunnetega. Valeuudis tekitab nii palju emotsioone, et sul kohe tekib tunne, et tahaks teistega jagada. Kas või helistada. Ja su sõbrad jagavad neid edasi, sest üldjuhul nad ju usaldavad sind. Selle peale valeuudiseid tootvad inimesed loodavadki.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: