Teadlaste öö

Video: loeng õnnelikkuse mõõdupuust

24.09.21 PSÜÜHIKA ... Millest me siis räägime, kui räägime õnnelikkusest ja millest see sõltub? Sellest ja paljust muust räägib Tallinna Ülikooli eksperimentaalpsühholoogia labori projektijuht Avo-Rein Tereping. seminaril "Millest me räägime, kui räägime õnnelikkusest?".

Video: vestlusring parimast vaimu toidust

21.09.21 TEADLASTE ÖÖ ... Septembri keskel toimub "Teadlaste öö" festival, mille raames toimub sel aastal üle Eesti mitmeid toiduga seotud arutelusid ja töötubasid. Tallinna Ülikoolis toimunud vestlusringis tuli juttu vaimu toidust ehk sellest, kuidas parimal viisil vaimset tervist hoida.

Jupiter kutsub avastama teadust ja selle superkangelasi

20.09.21 TELE/RAADIO ... Sel nädalal toimuva Teadlaste Öö festivaliga on liitunud ka ERR-i veebikanal Jupiter koos Vikerraadio ja ETV-ga, mis pakub kuulamiseks-vaatamiseks inspireerivaid kohtumisi teaduse superkangelastega.

Video: Teadlaste Öö finaal Tartu Füüsikumis

25.09.15 TEADLASTE ÖÖ ... Mis on valgus, kuidas see tekib, kuidas liigub, kuidas kaob? Milline mõju on valgusel planeedile, inimestele, mõtetele ja tegevustele? Neile ja muudele küsimustele sai Tartu ülikooli füüsika instituudist eetrisse läinud saates "Teadlaste Öö"

Teadlaste Öö: osa VI – Valgus kaablisse

25.09.15 TEADLASTE ÖÖ ... Meteoriidile antakse ülesandeks leida viis valgussignaalide sadade kilomeetrite kaugusele saatmiseks. Füüsikalise optika labori spetsialistil Andreas Valdmannil on lahendus olemas.

Teadlaste Öö: osa V - Päike purki

25.09.15 TEADLASTE ÖÖ ... Kuldkang loodab lisaraha teenimiseks hakata oma maailma kuhtuvat päikest purki panema. Meteoriit saadetakse Tartusse uurima, kui reaalseks tähtede pakendamiseks pidada võib.

Teadlaste Öö: osa IV – Õhtu täht

25.09.15 TEADLASTE ÖÖ ... Kuldkang soovib peatselt saabuva juubeli puhul ilmuda rahva ette helenduvas ülikonnas. Meteoriit saadetakse Tartusse uurima, mida Kuldkangi soovide täitmiseks tarvis läheb. Appi tuleb helenduvate materjalide spetsialist Laurits Puust.

Teadlaste öö: osa III – Kuu juust

25.09.15 TEADLASTE ÖÖ ... Kas Kuu on juustust? Kuidas selle koostist määrata saab? Urmas Kuldkangi kapriisid sunnivad Tiit Meteoriiti võtma taas ette teed Tartu Füüsikumi. Instituudi gaaslahenduslaboris kuuleb detektiiv, et vastus peitub salapärase akronüümi LIBS taga.

Teadlaste Öö: osa II – Laserrelv

25.09.15 TEADLASTE ÖÖ ... Kuldkangi konkurendid plaanivad turule tulla mehe monopoli ähvardava õlilambiga. Tiit Meteoriit saadetakse Tartusse otsima stiilset hävitusrelva, ent leiab, et lasereid selleks veel kasutada ei saa.

Teadlaste Öö jõudis esimest korda Räpinasse

25.09.15 TEADLASTE ÖÖ ... Tänane Teadlaste Öö programm jõudis esmakordselt ka Põlvamaale Räpinasse, kui seal avati kogu maakonnas ainulaadne teadusklass. Kuigi teadusringiga alustatakse alles oktoobris, on juba täna 20 last järjekorras ootmas. Teadusklassi tegijatel on ka plaan minna oma ringiga maakonda rändama.

Teadlaste Öö: osa I – Pimedusest valgusesse

25.09.15 TEADLASTE ÖÖ ... Paralleelmaailmas kustuva päikesega planeedil elav küünlatööstur Urmas Kuldkang teeb oma ustavale abilisele Tiit Meteoriidile ülesandeks šamaanilt hangitud portaali abil Tartu füüsikumi külastades välja selgitada, mis on valgus. Meteoriit jõuab üllatavale järeldusele.

Videod: TÜ Psühhobuss paneb ennast proovile rahvusvaheliste teadusteatrite festivalil

24.09.15 TEADLASTE ÖÖ ... Teadus, teater ja loovus kohtuvad Baltikumi suurimal rahvusvahelisel teadusteatrite võistlusel. Mõõduvõtt toimub kolmapäevast reedeni, see on 23.- 25. septembrini, kolmes Eesti linnas. Konkursil osalevat Euroopa teadusteatrite paremikku tutvustab ERR Novaator.

TÖF toob Eestisse Euroopa teadusteatrite koorekihi

22.09.15 TEADLASTE ÖÖ ... Kolmapäevast reedeni annavad Tallinnas, Pärnus ja Tartus rahvusvahelise teadusteatrite konkursi „Science Show International Cup 2015“ raames etenduse kaheksa eri riikidest pärinevat võistkonda. Rahvusvaheline võistlus on esimene omataoline ettevõtmine Skandinaavia ja Baltikumi piirkonnas.

Teadlaste Öö galerii: Ahhaa teadusrattad Tartus

22.09.15 TEADLASTE ÖÖ ... Teadlaste Öö Festivali raames peatuvad sellelgi aastal 21-25. septembril Tartu koolide ja lasteaedade juures teadusratastel sõitvad Ahhaa giidid ja vabatahtlikud, kes lõbustavad pealtvaatajaid efektsete teaduskatsetega.  

Teadlaste Öö galerii: Kaisuloomahaigla aitas mudilastel haiglahirmust üle saada

22.09.15 TEADLASTE ÖÖ ... Eile said Teadlaste Öö Festivali kõik huvilised võimaluse tohterdada kaisuloomahaiglas enda pehmet lemmikut. Teadlaste Öö Festivali raames toimus Tartu ülikooli lastekliinikus sündmus, kus kuni kella seitsmeni iga mudilane oma lemmikut tohterdada saab.

Lugeja küsib

Sul on põletav teadust puudutav küsimus või on sul ettepanek mõne teema sügavamaks kajastamiseks? Klõpsa selle edastamiseks allolevale nupule.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: