Robot žestikuleerib nagu vilunud kõnemeister

Foto: Reuters/Scanpix

Eestlastele on ette heidetud, et oleme kõneldes võib-olla natuke liiga puised ja monotoonsed, vahest isegi robotlikud. Varsti seda robotlikkust aga enam ette heita ei saa, sest Korea teadlased on õpetanud roboti väga elavalt ja sisukalt žestikuleerima.

Youngwoo Yoon Lõuna-Korea Elektroonika ja Telekommunikatsiooni Uurimisinstituudist ja ta kolleegid lasid masinõppesüsteemil õppida jäljendama žeste, mida inimesed kõnet pidades mingeid kindlaid sõnu ja fraase öeldes teevad.

Nad näitasid süsteemile 52 tunni jagu YouTube'i videoid. Need olid kusjuures need kuulsad TED-kõnede videod, mida te paljud ju olete kindlasti ka ise näinud.

Seejärel laadisid teadlased väljaõpetatud tarkvara inimesekujulisse robotisse, mis suutiski siis hakata sõnu ja fraase asjakohaste käeliigutustega saatma.

Näiteks ajas ta käed laiali, et väljendada piltlikus mõttes teatavat kaasa kutsumist või ühte hõlmamist, või siis osutas sõnu "teie" või "mina" lausudes kas kuulajaskonna või iseenda suunas.

Korea teadlased on oma töö ja tulemuste kirjelduse kõigile lugeda pannud võrguvaramusse arXiv.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidemaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: