Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ahhaa keskus püüab sütitada eakamate inimeste huvi teaduse vastu

Teaduse populariseerimisel keskendutakse tihti lastele ja noortele, kuid Ahhaa teaduskeskus püüab huvi teaduse vastu sütitada ka eakamates inimestes.

Kui muidu kuuleb Ahhaa teaduskeskuses ikkagi pigem laste naeru ja kilkeid, siis teisipäeval oli õhkkond natukene rahulikum ja uusi teadmisi olid seal omandamas eakamad huvilised, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mõte tekkis meil juba mõnda aega tagasi. Me oleme korraldanud paar korda vanavanemate päeva, aga siis on rõhk ikkagi natuke lapselastel. Seekord me siis mõtlesime, et miks mitte kutsuda vanemaid inimesi siia omaette lustima," selgitas Ahhaa teaduskeskuse juhatuse liige Pilvi Kolk.

"Sõbranna polnud mul käinud. Tahtsin teda tuua. Mina õnneks olen käinud mõned korrad lapselapsega. Iga kord on huvitav," rääkis teadushuviline Karin.

"Tulime, aga hiljaks jäime ainult. Me vaatasime, kalu vaatasime akvaariumites ja siis üks kohalik giid /.../ juhendas meid seal natukene," kirjeldas Olev.

Esimesele eakate teaduspäevale kogunes teadushuvilisi märkimisväärne hulk. Lisaks kalade vaatamisele õpiti töötubades näiteks seda, kuidas täpselt käib vererõhu mõõtmine ja kuidas veri rõhu all käitub.

Teadusteatris tavaliseks saanud välku ja pauku seekord ei tehtud, vaid räägiti hoopis sellest, kuidas toimib inimese seedimine.

"Mannekeeni peal see mao ja soolte pikkuse ja suuruse näitamine olid päris huvitavad," ütles Liia.

Edaspidi saab sarnastel teaduspäevadel osaleda juba igakuiselt.

"Avastamisrõõm ei küsi ju vanust. Ei ole üldse oluline, mis sünniaasta on passis. Põnev on ju nii suurel kui väikesel, kui midagi uut kuuleb ja näeb," põhjendas Kolk.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: