Jagame õigeid vastuseid ja auhindu: kui kaua valmib koorikleib? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pagaritööstused määratlesid täistera mõiste.
Pagaritööstused määratlesid täistera mõiste. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud nädala küsimus osutus varasematega võrreldes üsna keeruliseks. Ühtegi päris õiget vastust me ei saanudki, aga auhinna loosime välja sellegi poolest.

Eelmise nädala "Heureka" kutsus vaatajad leivatehasesse ja rääkis, mida on leiva tegemiseks vaja, miks on leiba kasulik süüa ja küsis, kui kaua võtab koorikleiva valmimine aega.

Vaatajaküsimusele ei andnud keegi osalejatest päris õiget vastust. Oleksime õigeks lugenud kaks varianti: koorikleiva küpsemise aeg on mõnikümmend minutit, kuid tehases valmib leib (taigna segamisest pakkimiseni) kuus tundi.

Aga et auhind ei saa jääda riiulile tolmu koguma, panime loosirattasse kõik vastanud. Selle nädala võitja on: Juuli-Johanna Aaman. "Heureka" meeskond võtab sinuga peagi ühendust.

Täna pärastlõunal avaneb eelvaatamiseks "Heureka" kümnes osa, mis räägib tuuleenergiast ja uurib lähemalt tuulegeneraatorite tööd. Kuidas generaator elektrit toodab? Kuidas on aga elada ühe tuulepargi kõrval ja mida see naabritele tähendab? Arutame eetris tuulikute plusside ja miinuste üle.

Kutsume julgelt osalema ka vaatajamängus. Sel nädalal tahame teada, kui kõrgel asub tuuliku rootor?

Auhind on selgi nädalal magus: teaduskeskus AHHAA pani välja raamatu "Katseklaasi seiklused".

Põnevat uut "Heureka"-nädalat!

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: