"Heureka" kolmanda vaatajamängu õige vastus ja võitja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vaatajamängu õige vastus on 85,5 liitrit.
Vaatajamängu õige vastus on 85,5 liitrit. Autor/allikas: Heureka

Teadussaate "Heureka" kolmanda saate eel küsisime, milline on rekordkogus piima, mille on suutnud Eestis toota üks lehm. Õige vastus sellele on 85,5 liitrit. Vaatajamängu võitja on Carmen Kuningas!

Palju õnne, Carmen! "Heureka" toimetus võtab sinuga õige pea ühendust ja selgitab, kuidas saad kätte auhinnaraamatu "50 sõlme, mida pead oskama".

Eelmise nädala saates uuris "Heureka", millest tekib piim, miks just lehmad seda annavad ja kuidas piim poodi jõuab. Kui piima teemaline saade vaatamata jäi, saad seda järele vaadata.

Juba täna õhtul saab eelvaadata "Heureka" osa, mis selgitab, millest koosneb õhk. Uuringute järgi on Eestis väga puhas õhk, kuid ometi tõmbame sisse hingates kopsud saasteaineid täis. Õhus on ohtlikke peeneid ja ülipeeneid osakesi, mis võivad lausa inimeste eluiga lühendada.

Kui palju lühendavad osakesed näiteks tallinlase eluiga? Kas see võiks olla 1,1 kuud või 7,7 kuud või hoopis 11,5 kuud?

Jäta küsimusele vastus ankeedis.

Selle nädala auhind on kirjastuse Varrak raamat "Noor progeja". Selle samm-sammuliste juhendite ja lõbusate illustratsioonidega raamatu abil saab noor arvutihuviline õppida kasutama Logo, looma arvutimänge Scratchis, programmeerima Pythonis, katsetama HTML-iga ja kirjutama JavaScripti, et teha ise lõbusaid veebilehti. Ja veel palju muudki! Robotitest abilised hoolitsevad selle eest, et kõik saaks selgeks mänguliselt ja loovalt.

Täna õhtul on õhust ja selle saastest rääkiv "Heureka" huvilistele Novaatori lehel eelvaadatav.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: