Galerii: ETV2 sarja "Heureka" meeskond korraldas õpilastele kinos Artis eellinastuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Täna oli Kino Artis sagimist täis, sest ETV2 uue saatesarja "Heureka" tegijad olid kutsunud Tallinna neljanda kuni kuuenda klassi õpilased populaarteadusliku sarja eellinastusele.

Veerand tundi enne linastust on lapsed kogunenud kino fuajeesse. Voorides pirukakuhjadest ning morsist lookas laua ning klassikaaslaste vahet, kasvab elevus iga minutiga märgatavalt. Kui õige aeg käes, tormavad õpilased kinosaali poole. Esimesed õnnelikud võtavad suuna kõige tagumisele reale, teised aga valivad keskmise rea.

Mõne minutiga on saal elevil õpilasi täis, kes proovivad ikka veel silmata, kas ehk mõni parem koht saalis veel vaba pole. Ürituse juhi Kaidor Kahari häält kuuldes jääb saal vaikseks ja kõik pilgud pöörduvad kinosaali ekraani poole.

"Te olete tunnistajateks väga erilisele sündmusele, sest see saade, mis siin kinos jooksma hakkab, pole veel vaatajateni jõudnud. Te olete väljavalitud, kes pühendatakse sellesse pöörasesse sündmusesse, mida teised televaatajad peavad veel ootama. Selle saladuse nimi on "Heureka"," räägib Kahar.

Kahari sõnul räägib uus ETV2 sari sellest, kuidas asjad toimivad. Hüüdes pärast saatemeeskonna tutvustamist üle saali "Kas te olete valmis sarjaks?", saab ürituse juht vastuseks suure kõlava "Jaa!" Saal muutub pimedaks ja vaatamine võib alata.

Keegi ei soovi ju rumal olla

25 minutit kestva episoodi vältel on õpilased vaiksed ning keskenduvad pingsalt ekraanile olles otsekui klassiruumis. Üldiselt võiks ju arvata, et noortel hajub tähelepanu kergesti, kuid peale mõningase kommipaberite krõbina pole saalist jutustamist ega nihelemist kuulda.

Sarja lõppedes korraldatakse publiku seas väike tähelepanu küsimuste voor. Vastus esimesele soojendusküsimusele "mis on saate nimi?" tuleb lihtsalt ning ka vastus auhinnalisele küsimusele "mis on Tallinna lennujaama lühend" selgub tänu äsja vaadatud "Heureka" esimesele osale "Kuidas töötab lennujaam?" kergesti. "TLL!" hüüavad õpilased tõustes kohtadelt püsti.

Võitjaid saab aga olla ainult üks, mistõttu peavad teised kohaletulnud leppima lohutusvooruga. Selles osalemiseks tuleb neil täita viktoriin. Samal ajal, kui noored paberilt õigeid vastuseid otsivad, tutvustab end publikule saatemeeskond eesotsas saatejuhi Sander Loite ning ideeautori ja produtsendi Ove Mustinguga.

Musting tunnistab, et "Heureka" tekkis väga egoistlikult. "Me ei mõelnud, et tegime selle lastele või noortele, vaid meid kõiki on väikesest peale huvitanud, kuidas asjad toimivad ja kuidas mida teha? Siin on kaks poolt: ühelt poolt ei soovi meist keegi rumal olla, teisalt on ju alati tore, kui saad midagi teada ning seda teistele edasi rääkida. Äge on teada saada uusi asju!" muigab Musting.

Nii lõpebki umbes tunnine eellinastus, mis korraldajate näoilmetest järeldades oli edukas.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: