Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti noor teadus välismaal: kuidas luua Eestisse teadusmahukad töökohad?

Foto: Sanofi Pasteur/creative commons

Mida peaks tegema, et teadusmahukad töökohad tekiksid ka Eestis ning värsked doktorid ei näeks karjäärivõimalusi üksnes ülikoolide juures, sellest rääkis oma kogemusele tuginedes dr Rainer Küngas, kes oma teadmisi rakendab Taani tööstussektoris.

Dr Rainer Küngas töötab Taani teaduspõhises tööstusettevõttes Haldor Topsøe, kus tegeleb kütuseleelementide arendusega. Eelmisel nädalal pidas ta konverentsil “Eesti noorteadlased välismaal” ettekande teemal “Teadlasena ettevõttes – all work and no play?“

Viimasel ajal on Eesti meedias omajagu kõneainet tekitanud doktorikraadiga inimeste piiratud karjäärivõimalused Eesti tööjõuturul. Eesti noorteadlased, kes soovivad pärast lõpetamist erialase tööga jätkata, peavad ülikooli juurde jäämist tihti praktiliselt ainsaks reaalseks karjääriteeks.

Samas paljudes teistes riikides on trend vastupidine: valdav enamus doktoritest suundub pärast lõpetamist ettevõtlusesse.

Ettekandes räägib Rainer Küngas ettevõttes ja ülikoolis teaduse tegemise erinevustest ja sarnasustest oma valdkonnas ehk materjaliteaduses, täpsemalt kütuseelementide arendustöös saadud kogemuste põhjal.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: