Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti kaitsetööstus on tuule tiibadesse saanud

Eesti kaitsetööstus on viimastel aastatel jõuliselt arenenud ja valminud on mitmeid ekspordikõlbulikke tooteid.

„Eesti kaitsetööstus tervikuna on võtnud suuna selgelt eksporditurgudele st me otsime just kliente mujalt maailmast. Pommikeldri väitel võib rääkida, et huvi on Araabia riikidest näiteks tulnud juba väga suur selle vastu,“ märkis Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse esimees Kuldar Väärsi saates „Terevisioon“. Tehinguteks pole siiski veel läinud. Väärsi toob välja kaitsetööstust spetsiifika – siduva kokkuleppeni jõudmine võtab väga palju aega ja on küllaltki keeruline.

Esimees nentis, et Eestil pole võimalik läbi lüüa kõigis valdkondades, kuid riigil on siiski omad nišid „See areng on toimunud siin viimase kahe-kolme-nelja aasta jooksul, kus on ettevõtted selgelt võtnud fookuse just välisturgudele ja otsivad neid võimalusi ja nišše, kus suudame olla edukad. Kindlasti me ei saa olla edukad rasketööstuses ja masstoodangus, aga näiteks kübervaldkonnas – küberkaitse, krüpteerimine, erinevad turvalahendused, seal oleme maailmas kindlasti esirinnas,“ märkis Väärsi.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: