Füüsiline aktiivsus parandab laste hindeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sport arendab nii keha kui vaimu.
Sport arendab nii keha kui vaimu. Autor/allikas: bestofbothworldsaz.com

Toimetas Laur Kanger

Tõdemus, et terves kehas on terve vaim, sai veel kord kinnitust. Rootsi teadlaste uuringust selgub, et õpilased, kelle kehaline aktiivsus oli suurem, said ka koolis teistest paremini hakkama. Kehalise kasvatuse tundide arvu kärpimine tunniplaanis töötab seega õpilaste vastu, vahendab Physorg.com.


Uuringus osales 200 koolilast, kelle käekäiku jälgiti esimesest kuni kolmandast klassist alates üheksa aasta vältel. Osa õpilastest käis kehalise kasvatuse tundides viis korda nädalas. Peale selle käisid nad ka trennis, mis arendas näiteks tasakaalu ja koordinatsiooni. Teine grupp õpilasi käis sportimas tavapärases kooliprogrammis ette nähtud sagedusega.


Selgus, et 96 protsenti esimese grupi õpilastest sai nii häid hindeid, et nad pääsesid kõrgema tasemega keskkooli. Teise grupi õpilastest sobis õpitulemuste järgi sinna 89 protsenti. Erinevus oli iseäranis tugevalt tunda poiste seas, kus vastavad näitajad olid 96 ja 83 protsenti. Esimese grupi poistel olid teise grupiga võrreldes märkimisväärselt paremad tulemused emakeeles, inglise keeles, matemaatikas, kehalises kasvatuses ja terviseõpetuses.


Selgus ka, et üheksandaks klassiks olid esimese grupi õpilastest 93 protsendil hea üldfüüsiline ja ka liigutuste areng. Samas kui teises grupis vastas sellele üksnes 53 protsenti.


Malmö ülikooli teadlased tõdevad, et Rootsis on kehalise kasvatuse tundide arvu kärbitud kolmelt ühe või kaheni. Laste vaimsete võimete arengut silmas pidades on aga igapäevasel sportimisel teadlaste sõnul asendamatu roll.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: