2022. aasta linnust metskurvitsast valmis lühifilm

Eesti aasta lind metskurvits.
Eesti aasta lind metskurvits. Autor/allikas: Aivar Andre

Kohe lõppeva aasta linnust metskurvitsast ehk nepist valmis lühifilm, mis annab ülevaate sellest varjatud eluviisiga ja ometi oma mängulennu poolest tuntud liigist.

Eesti Ornitoloogiaühingu 2022. aasta linnuks valitud metskurvitsat tutvustasid ornitoloogid möödunud kuudel nii üle Eesti toimunud loodusõhtutel, raadio- ja telesaadetes kui ka kirjutavas meedias. Nepiaasta lõpuks valmis eestikeelne lühifilm, kus ornitoloogid Jaanus Aua ja Jaanus Elts tutvustavad põhjalikult seda vanades metsades elavat ja peamiselt ööhämaruses tegutsevat lindu.

"Film metskurvitsast avab nii mõnegi ukse meie looduse ühe salapäraseima ja huvitavaima linnu maailma," sõnas metskurvitsa aasta eestvedaja Jaanus Aua.

"Vastvalminud loodusdokumentaal on suunatud eelkõige kõigile loodushuvilistele, pakkudes samas uusi teadmisi, infokilde ja mõtisklemist ka professionaalsematele linnuhuvilistele," lisas Aua.

Lühifilmi "Metskurvits. Aasta lind 2022" saab vaadata Eesti Ornitoloogiaühingu YouTube'i kanalil ja aasta linnu kodulehel.

Filmi koostamisel kasutati Ahto Täpsi, Sebastien Guillot', Arnold Kristjuhani, Jaanus Eltsi, ETV saate "Osoon" ja Tarmo Mikussaare videomaterjali, Sven Hõbemäe, Tiit Jürissoni, Sandra Urvaku ja Mati Puumi fotosid ning Veljo Runneli helisalvestusi. Filmi koostas Tarmo Mikussaar.

Allikas: Raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: