Ruila Põhikool - aasta kool 2021?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Ruila Põhikool, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 11. oktoobrist kuni 22. oktoobri õhtuni. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Ruila Põhikooli koolipere kirjeldab ennast nii:

"Ruila Põhikooli ei tee aasta kooliks ainult üks kindel asi, õpetaja, ainetunni lahendus, meetod või õpilane, vaid kogu kooli koostoimimise kontseptsioon, mis toetub kogukonna koolile kohaselt ümbritseva õppetöösse kaasamisele ja kool-kodu suhte väärtustamisele, õpioskuste teadlikule õpetamisele ning õppe-, huvi- ja klassivälise töö sidumisele. Kõik on õppimine.

Olulised osad õppetööst on seiklusvõistlus "Välek", ratsutamisõpe, õpilaste teadustööd mõisa- ja koduloouurimises, rattavõistlus, kuid igal aastal oleme otsinud ka uusi lähenemisi õpetamisele, et lähtuda enam õpilaste uudishimust ja huvidest – näiteks "Tulevikukooli" projekt aine-, klassivälise-, ja huvitöö lõimimisega, ettevõtlusõppemoodul koostöös kogukonna ettevõtjatega, koostöine õpetamine karjääriplaneerimisel, digipööre õpetamisel.

Läksime uuele õppeaastale vastu rõõmsa ootusega, võttes kaasa väärtuslikud koroonaõppetunnid, mis näitasid, kui oluline on rohkem toetada enesejuhtimise oskust, planeerimist, mille raames teeme koostööd Tallinna Ülikooliga, uurides laste õpioskusi ja õppides ise paremini õpetama.

Koroonaperioodi esimestest distantsõppe päevadest alates õpetati Ruila Põhikoolis läbi veebitundide, sest oleme veendumusel, et inimlik kontakt, kogemus ja edasiviiv arutelu on need, mis aitavad teadmisel kujuneda ning seetõttu anti veebitundidena nii matemaatikat kui ka tantsu. Seeläbi suutsime hoida õpilaste omavahelist suhtlust ja sündisid põnevad projektid nagu 6. klassi ühiskonnaõpetuse raames läbi viidud teineteise toetamise projekt, mille käigus õpilased said õpetada enda tugevustest lähtuvalt abivajavaid klassikaaslasi.

Viimase aasta kogemus näitas selgelt, et praktiline teadmisi päriseluga siduv ennastjuhtivat õpilast väärtustav õppimine nii koolis kui ka pesadesüsteemi rakendavas ühendasutuses Kirsiaia lasteaed, on meie kogukonna jaoks oluline ja tegelikult on need võimalused, väärtused ja tegevused meie koolis olnud juba pikaajalised traditsioonid.

Tänu sellele lähenemise oleme koroonaõppetundidele ja arenguprogrammidele viimaste aastate jooksul selgeks konstruktiks kujundanud - Ruila kooli metoodika on ainulaadne, pidevas arengus, huvist ja kogemusest lähtuv!"

Aasta kool 2021 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 11. oktoobrist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates.

Kümme finaalis võistlevat kooli on Jõhvi Gümnaasium, Jõhvi Vene Põhikool, Kohtla-Järve Gümnaasium, Parksepa Keskkool, Rakvere Ametikool, Ruila Põhikool, Tallinna Juudi Kool, Tartu Tamme Gümnaasium, Türi Ühisgümnaasium ja Uulu Põhikool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: