Türi Ühisgümnaasium - aasta kool 2021?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Türi Ühisgümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 11. oktoobrist kuni 22. oktoobri õhtuni. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Türi Ühisgümnaasiumi koolipere kirjeldab ennast nii:

"Türi Ühisgümnaasiumi toimimise aluseks on väärtused, mida kõik ühiselt kannavad ja nende  järgi käituvad. Tahe õppida ja areneda, harmoonia, koostöö ja hoolivus – need on väärtused, mida igapäevaselt oma südametes kanname ja nendest oma tegemistes ka juhindume.

Oleme üks väheseid Eestis tegutsevaid munitsipaalgümnaasiume. Kooli õppekava annab õpilastele  võimaluse valida kolme õppesuuna vahel: reaal-, rakendus- või kunstisuund. TÜG eristub paljudest gümnaasiumitest just suure hulga väga erinevate valikkursuste poolest: väitlus,  filosoofia, programmeerimine, infootsing, riigikaitse, karjääriõpetus, religiooniõpetus,  majandus ja ettevõtlus, kulinaaria, fotograafia, kaameratöö, psühholoogia, puutöö, sport, keraamika jne. Hetkel õpib koolis 149 gümnasisti. Lisaks tavaõppele pakume ka mittestatsionaarset õppevormi. 

Meie kool on väga noor kool, käime ju alles oma üheteistkümnendat aastat. Oleme kõik  noortemeelsed, meie kooli esimesed vilistlased on äsja oma järgmised õpingud lõpetanud ning  alustanud või alustamas oma töö- ja pereeluga. Nooruslikkus hoiab meid kõiki tegusate ja  toimekatena ning teatud annus lapsemeelsust jääb alatiseks meie hingedesse ja südametesse. 

Kogukonna koolina oleme olnud ja oleme ka edaspidi hästi avatud kõigele uuele, põnevale ja  väärtustame mitmekülgset koostööd. Seda kõike näitab aastate pikkune koosõppimine  erinevate partneritega (Türi linn, Järvamaa Haigla, Türi Lasteaed, Kaitseliit jpt). TÜG on kool,  kus hinnatakse töökust, ettevõtlikkust, innukust, uudishimu ja pealehakkamist. Koolile on  äärmiselt oluline pakkuda noortele teadmisi ja oskusi, mida neil ellu astudes päriselt on vaja. 

Just selle pärast ongi meie aasta video pannud kokku noored ise. Videomontaaž on tervenisti  valminud meie verivärske kümnendiku Raimond Einmanni käe all!  

TÜG on kool, kuhu vilistlased tihti külla tulevad rääkima, kuidas neil päriselt läheb. See on  kogu kooliperele imeline ja südamlik tunne, et kooliaastad gümnaasiumis on jätnud nende  südametesse kustumatu jälje."

Aasta kool 2021 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 11. oktoobrist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates.

Kümme finaalis võistlevat kooli on Jõhvi Gümnaasium, Jõhvi Vene Põhikool, Kohtla-Järve Gümnaasium, Parksepa Keskkool, Rakvere Ametikool, Ruila Põhikool, Tallinna Juudi Kool, Tartu Tamme Gümnaasium, Türi Ühisgümnaasium ja Uulu Põhikool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: