Eesti linnuvaatlejad haaravad sel nädalavahetusel binoklite järele

Foto: Villu Anvelt

Linnusõpradel on aeg binoklid läikima lüüa, sest Eesti ornitoloogiaühing peab laupäeval ja pühapäeval lihavõtte linnuvaatluspäevi.

"Aktuaalne kaamera" uuris ornitoloog Tarvo Valkeri käest, mida tasub kõrva taha panna neil, kes tahaks vaatluses kaasa teha, kuid kel selles kogemusi napib.

Tarvo Valkeri sõnul tasub vaatlusretkele kaasa võtta linnumääraja. See võib olla raamat, kuid sobib ka tasuta nutirakendus "Eesti linnud".

"Kui kodus on olemas binokkel, on binoklist väga suur abi. Ükskõik kui hea või halb ta on, kindlasti näeb linde paremini ja selgemini kui palja silmaga," ütles Valker.

Sisemaal elavatel inimestel soovitab Valker minna parki, metsa või põllumaale. Mere ääres elavad linnusõbrad peaks uudistama rannikualasid, kus on arvukalt veelinde.

"Linnuretkele tasub minna kas siis hommikul vara või sellisel hilisemal pärastlõunal. Keskpäevasel ajal on lindude aktiivsus kõige väiksem. Esiteks hommikul linnud laulavad rohkem. Laulu järgi on neid lihtsam leida. Teiseks, linnud siis hommikul ja õhtul toituvad aktiivsemalt. Päevasel ajal on nad rohkem sellises puhkerežiimis," selgitas Valker.

Kõik sellel nädalavahetusel vaatlusi teinud linnuhuvilised peaksid oma tulemused edastama Eesti ornitoloogiaühingule. Tarvo Valker ütles, et soe ilm toob kohale uusi rändureid.

"Neid linde, kes siin aprilli alguses saabusid, on oluliselt juurde tulnud, igasuguseid linavästrikke ja valge-toonekurgi, aga on tulnud nüüd ka selliseid linde, kes toituvad rohkem putukatest. Kuuleb väike-lehelinnu "silk-solki" ja meile on jõudnud ka esimesed suitsupääsukesed," loetles Valker.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: