Google avalikustas videomänguplatvormi, mille kasutamiseks on vaja ainult brauserit

Foto: JUSTIN SULLIVAN/AFP/SCANPIX

Google avalikustas eelmisel nädalal Stadia, teenuse, mis võimaldab inimestel mängida videomänge ilma spetsiaalsete konsoolide või kõrgekvaliteediliste arvutiteta. Selle asemel mängivad mängijad tavalistes sülearvutites, tahvelarvutites või telefonides, samas kui kõik ressursinõudlikud protsessid toimuvad Google'i serverites, vahendab Merit Maarits R2 teadus- ja tehnikauudistes.

Platvorm võimaldab kasutajatel mängida kõiki teenuses olevaid mänge, ilma et neid oleks vaja eraldi füüsiliselt osta või oma seadmesse alla laadida. "Stadia pakub mängule kohest juurdepääsu," ütles Phil Harrison San Francisco mänguarendajate konverentsil.

Mängijad võivad seadmeid ka keset mängu vahetada, näiteks alustada oma mängu sülearvuti veebibrauseris ja seejärel minna üle mobiiltelefonile. "See on lihtne ja kiire" ütles Harrison.

Stadiat saab kasutada olemasolevate USB-pultidega, kuid Google avalikustas ka spetsiaalselt ehitatud puldi, mis ühendub pilves oleva mänguga Wi-Fi kaudu, ja nupu, mis võimaldab neil jagada videot oma mängust YouTube'is.

Teine YouTube'i integratsioon võimaldab mängijatel klõpsata veebisaidil nuppu "Play Now", mis avab mõne sekundi jooksul brauseriaknas mänguvalmis mängu.

Google käivitas teenuse beetaversiooni eelmise aasta oktoobris, mis võimaldab kasutajatel mängida "Assassin's Creed Odyssey'it" Google Chrome'i brauseri vahelehel. "Testisime oma võimekust kõrglahutusega graafika voogedastusel," ütles Google'i tegevjuht Sundar Pichai.

Microsoft, Sony jt liiguvad samuti pilvepõhise mängimise poole. Teiste pilvepõhiste mänguplatvormide probleemina on esile tõstetud latentsust ehk viivitust mängija nupule vajutamise ja ekraanil toimuva tegevuse vahel.

Stadia eesmärk on selle käiku minekul võimaldada mänge mängida kvaliteediga kuni 4K ja 60 kaadrit sekundis. Teist, samaaegset voogu saab jagada YouTube'is sama resolutsiooniga. See suureneb tulevikus kuni 8K eraldusvõimeni.

Stadia käivitatakse hiljem sel aastal USA-s, Kanadas ja Euroopas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: