Tartus võitlesid omavahel robotid

Seda, kuidas kaks lahingrobotit võistlusareenil kokku lähevad, saab Eestis näha vaid kord aastas. Tartu Raadi lennukiangaar muutuski neljapäeva õhtul suurejooneliseks lahinguplatsiks, kus võistlustules oli 17 iseehitatud robotit.

Võistlustulle läinud robotitel oli ainult üks eesmärk: vastane kahe minuti jooksul võimalikult efektselt kahjutuks teha, vahendas "Aktuaalne kaamera"

"Nad on täpselt selleks ehitatud. Neil tulevad igasugused küünised, saed, mis iganes. Nii et nad peavad teineteist siis ära lõhkuma või nii-öelda relvituks tegema. Tükke lendab raudselt. See on täiesti kindel, et tükke tuleb," ütles robolahingu korraldaja Kaimo Kukk.

Kui Ameerikas on robolahingud juba paarikümne aasta tagune nähtus, siis Eestis korraldatakse lahingut alles kolmandat korda. Sellegipoolest on juba neid, kes kõik kolm aastat võistlustules on käinud. Mõned neist ka sama robotiga.

Robolahingus osaleja Lauri Kann ütles, et igal aastal tehakse robotile muudatusi ja uuendusi.

Roboti, eriti lahingroboti ehitamine on pikk ja kulukas protsess. Siiski on aastatega robootikahuvilisi järjest juurde tekkinud. Lahinguvõime kõrval ei unusta robotiehitajad ära ka roboti välimust

"Me ei teadnud mitte midagi roboti ehitamisest, et kuidas seda teha, kuidas see kokku käib ja siis mõtlesime, et kõik kindlasti arvavad, et tüdrukud või naised niikuinii ei teagi sellest midagi, et teeme. Vaatame videosid, küsime, kuidas teha ja tegimegi. Barbie nimi on tal ja ta on hästi roosa kogu selle iroonia ja sarkasmi pärast, mida ta peaks nagu natukene esindama," rääkis robolahingus osaleja Ann.

Robolahingus astus vastamisi 17 lahingurobotit.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: