Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Teadlane teab: kuidas mõjutab väike Eesti suurt ilma?

Eesti on selgelt väga väike riik, territooriumilt umbes 125s ja rahvaarvult 150s. Maailmas teevad otsuseid suured ja tähtsad, meie väikese Eesti tegemised pole olulised. Sellel on plussid ja miinused, nendib Tallinna ülikooli ühiskonnateaduste instituudi rahvusvaheliste suhete lektor Catlyn Kirna.

Kõigepealt, miks on ikkagi hea väike olla? Meilt ei oodata midagi! Ei Lähis-Ida ega Põhja-Korea lahendamist ning ega me ei arva midagi ka Falklandi saartest. See kõik teeb meie välispoliitika palju lihtsamaks.

Aga kui me ikka tahaks maailma muuta? Meil ei ole ressursse ega sõjajõudu, et teisi mõjutada ja tihti me vaid järgime teisi ja proovime kuidagi ellu jääda ning see kõik piirab meie võimalusi. Tuleks kasuks natuke suurem olla, aga kuidas seda saavutada?

Kui me just ei taha vallutada, siis meie parimad võimalused on rahvusvahelistes organisatsioonides osalemine, liitlassuhete hoidmine ja endale erilise tegevusvaldkonna leidmine. Eesti mõtted kübervaldkonnas kostavad ju näiteks kaugele.

Me saame ennast teha suuremaks ja tähtsamaks, aga kõigel on plussid ja miinused.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: