Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: Milline näeb välja laste programmeerimistund ja vanurite Facebooki koolitus?

Foto: ERR

Portaal ERR.ee vaatleb viiest erinevast küljest eestlastele maailmas nime tegevat e-Eestit. Sarja kolmandas videos uurime, kuidas Pelgulinna gümnaasiumi 3. klassi õpilased Kodu Game Lab'iga programmeerima õpivad ning räägime Tallinna keskraamatukogu töötaja Kristiin Meosega, kes annab huvilistele Facebook'i ja nutiseadmete kasutamise koolitusi.

Pelgulinna gümnaasiumi vastu tuntakse viimasel ajal väga suurt huvi – nende informaatikatundi on filminud nii britid, kanadalased kui ka jaapanlased. Pelgulinna kooli õpilased alustavad informaatika tundidega juba 1. klassis ning esimesed programmeerimiskogemused saavad lapsed teises klassis.

Kodu Gamelab on ingliskeelne programm, mis võimaldab lastel endale ise mängu ehitada. Nad saavad valida, milline nende mängumaailm välja näeb, kes, kuidas ja kui kiiresti selles ringi liiguvad ja kas need tegelased näiteks ajavad taga õunu või tulistavad palle. Kui mäng on valmis, saab selle looja ja tema sõbrad seda ka mängida.

Õpetaja Petri Asperki sõnul annab ta lastele programmeerimise võimaluste avastamiseks suhteliselt vabad käed. “Ma näitasin neile põhiasjad ette, aga suur osa on ikkagi nende enda avastada,” ütles Asperk.

Kuigi välismaalastele võib meie e-teenuste edu tõttu näida, et Eesti on nii internetistunud, et kõigil eestlastel on oma nutiseade, siis päris nii see veel ei ole. Kontrastiks programmeerimisega tegelevatele lastele rääkisime ka Tallinna keskraamatukogu töötaja Kristiin Meosega, kes annab huvilistele Facebook'i ja nutiseadmete kasutamise koolitusi.

“On palju neid, kes on kuulnud, et kuskil on mingi selline asi nagu Facebook ja siis tulevad üldse uurima, et mis see on. Palju on ka neid, kes juba kasutavad, aga tahaksid lihtsalt selle kasutamise nippe või oma küsimustele vastuseid leida. Tase on üsna erinev,” ütles Meos.

Tema sõnul soovivad koolitusele tulijad Facebook'i kasutada eelkõige oma lähedastega suhtlemiseks – seda enam, et paljude huviliste lapsed ja lapselapsed elavad ja töötavad välismaal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: