Rinnaga toitmine alandab depressiooni riski ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rinnapiim mõjub lapse arengule soosivalt
Rinnapiim mõjub lapse arengule soosivalt Autor/allikas: Wikimedia Commons

Enam kui 14 000 vastselt emaks saanud naist hõlmanud uuring näitas, et rinnaga toitmine võib vähendada sünnitusejärgse depressiooni riski koguni kaks korda.

 

Samas toob uuring välja ka sellise depressiooni riski suurenemise nendel naistel, kes küll plaanivad oma beebisid rinnaga toita, kuid pole selleks mingil põhjusel võimelised.

Uuringu tulemused avaldati ajakirjas Maternal and Child Health ning see rõhutab toetuse vajalikkust naistele, kes ei ole võimelised oma beebidele rinda andma.

Rinnaga toitmise tervislikud toimed lapsele on hästi teada ning WHO soovitab esimese kuue elukuu jooksul anda beebile ainult rinnapiima.

Igal kümnendal naisel tekib pärast lapse ilmaletoomist depressioon.
Antud töös analüüsiti 13 998 vastselt emaks saanud naise andmeid ja näidati, et rinnaga toitnud naiste seas esines sünnitusejärgset depressiooni 50 protsenti vähem . Samas kasvas selline risk oluliselt nende noorte emade hulgas, kes küll plaanisid, kuid mingil põhjusel ei suutnud lapsele rinda anda. Sellised naised vajaksid ekspertide sõnul senisest suuremat toetust.

Rinnapiima tootmise käigus vabanevad heaolutundehormoonid, mis mõjutavad depressiooni riski.

Loe lisa:
Breastfeeding cuts depression risk, according to study (BBC News Health)

Toimetaja: Katrin Sak

Allikas: BBC News Health

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: