Õpilaste teadusajakiri Akadeemiake kolis internetti ({{commentsTotal}})

Illustratsioon: akadeemiake.
Illustratsioon: akadeemiake. Autor/allikas: ee
Toimetas Astra Kallasmaa

Õpilaste teadusajakiri Akadeemiake jätkab alates sellest sügisest üksnes veebiväljaandena. Võrku on tõstetud ka viis aastat paberil ilmunud ajakirja arhiiv. Ajakirja toimetaja Liina Kangeri sõnul jääb internetis ilmuva Akadeemiakese olemus samaks. Endiselt avaldatakse gümnaasiumiõpilaste uurimistöid, mida eelretsenseerivad Tartu Ülikooli magistrandid ja doktorandid. Akadeemiake ilmub Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel ja selle toimetuskolleegium koosneb üksnes vabatahtliku töö tegijatest.

Akadeemiakese kolleegium loodab, et veebiväljaandena muutuvad ajakirja artikleid puudutavad arutelud kiiremaks, vahetumaks ja avatumaks. Kui paberväljaandes võis arutelu kesta läbi mitme numbri ehk isegi terve aasta, siis kodulehel saavad õpilased, kes sama teemaga kokku puutunud või sellest huvitatud, esitada oma kommentaare ja küsimusi kohe.

Esimest Internetis avaldatud numbrit Akadeemiake 2011/3 (12) iseloomustab eestimeelsus. Autorid küsivad eestlaste mineviku ja oleviku kohta, analüüsides riigikaitset, eestlaste rolli ingerisoomlaste ajaloos, võõrkeeleoskust üha rahvusvahelisemaks muutuvas elukeskkonnas, põhjusi Eestis elamiseks ja koolilaste tervist.

Vaata veel: akadeemiake.ee/


Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: