Eesti sai kahe linnuliigi võrra rikkamaks

Põhja-tormilind.
Põhja-tormilind. Autor/allikas: Wikimedia commons

Septembrikuu tormised ilmad tõid Eestisse koguni kaks uut linnuliiki – põhja-tormilind ja ameerika vihitaja.

25. septembril vaatles ja pildistas loodusfotograaf Roger Erikson Läänemaal Põõsaspea neemel põhja-tormilindu, siis eile, 29. septembril pildistasid Soome linnuvaatlejad Annika Forsten ja Antero Lindholm samas kohas ameerika vihitajat, kirjutab Linnuharulduste komisjoni esimees Margus Ots ajaveebis Linnuvaatleja.

Põhja-tormilind elutseb Atlandi ookeanil. Briti saartel ja Põhjamerel on ta tavaline lind, kuid Läänemerele satub ta väga harva. Näiteks Soomes, kus linnuvaatlejaid on Eestiga võrreldes palju kordi rohkem, on põhja-tormilindu vaadeldud vaid kaks korda. Põhja-tormilinnu levikukaarti saab vaadata linnukaitseühenduse Birdlife International kodulehel. Uue liigi leidmise loo ja fotod leiab Roger Eriksoni fotoblogist.

Eile vaadeldud ameerika vihitaja pesitsusalad asuvad Põhja-Ameerikas ning talvitusalad Kesk- ja Lõuna-Ameerikas. Sügisrändel eksivad mõned ka Euroopasse – näiteks Briti saartel kohatakse ameerika vihitajat igal aastal. Soomes on ameerika vihitajat seni vaadeldud kaks korda. Ameerika vihitaja levikukaarti saab vaadata linnukaitseühenduse Birdlife International kodulehel.

Ameerika vihitaja Autor/allikas: Wikimedia commons

Vaatlejatelt laekunud info põhjal võib oletada, et ameerika vihitaja oli Põõsaspea neemel paigal juba laupäeval, 26. septembril.

Toimetaja: Indrek Ojamets

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: