Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TTÜ teadlased töötasid välja uue veefiltri

Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) teadlased töötasid välja uue veefiltri, mis põhineb nanokomposiidil ja suudab veest välja filtreerida tervisele kahjulikke raskemetalle.

Teadlased avastasid hiljaaegu, et nende väljatöötatud nanomaterjal suudab saastunud veest kalavõrgu kombel kokku koguda metallisaaste. Nanoosakesi saab omakorda lisada liivale ja sellest teha filtri, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Väga lihtne mehhanism - siin on vee sissevool ja siin vee väljavool. Aktiivse liivaga kapsel läheb sisse ja sa saad kasutada näiteks kuni 1000 liitrit vett, kuni see ära kulub. Siis võtad selle välja ja asendad uuega. See on seega väga lihtne. Ja see on ka taaskasutatav. Me peame leidma viisi, kuidas seda kapslit taaskasutada, need kokku koguda ja liiva uuesti kasutada," selgitas TTÜ teadlane Protima Rauwel.

TTÜ teadlased on saavutanud kokkuleppe ühe suurima India vee-ettevõttega, kes nende uudset veefiltrit pilootprojektis kasutab.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: