Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti üleujutusi saab vaadata satelliitkaardilt

Eesti üleujutusi saab vaadata satelliitkaardilt
Eesti üleujutusi saab vaadata satelliitkaardilt Autor/allikas: ESA/ENVISAT ASAR
Kevadisi üleujutusi Emajõel, Soomaal, Kasari ja Keila jõel on alates tänasest võimalik internetist vaadata satelliidipildi vahendusel

Kevadisi  üleujutusi Emajõel, Soomaal, Kasari ja Keila jõel on alates tänasest võimalik internetist vaadata satelliidipildi vahendusel.

Tartu Ülikooli kosmose ja militaartehnoloogiate töörühma, Euroopa Kosmoseagentuuri ja AS Regio koostöös toimib tänasest prooviteenus Regio lehel Delfis. (http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php?id=1&type=3)

Silver Lätt TÜ kosmose ja militaartehnoloogiate töörühmast ütles, et värsket satelliitpilti on kosmoseagentuuri kaugseiresatelliitidelt ENVISAT võimalik saada maksimaalselt ühe korra päevas, seetõttu uueneb üleujutuskaart iga kahe päeva tagant.

„Alates tänasest on pilt pidevalt üleval ning praegu saab teha võrdlusi eelmistel aastatel tehtud punktmõõtmistega, tulevaste aastate üleujutuste puhul juba aga ka tänavuste satelliitandmetega,“ ütles Lätt.

Projekti koordinaator Kaupo Voormansik nimetas projekti eeliseks aerofotograafia ees operatiivsust ja võimalust katta korraga ära väga suur territoorium. Korraga näeb satelliit 400 kilomeetri laiust ala.

Varem on Eestis satelliitide abil kaardistatud jääolusid ja merereostust.


Toimetaja: Villu Päärt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: