Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: Õpilased ja tudengid veetsid suve ESTCube-2 satelliiti arendades

Tartu Observatooriumi Suveakadeemia 2016 tõi Tõraverre kokku üle 40 õpilase ja tudengi nii Eestist kui välismaalt.

Praktikandid Eesti, India, Läti, Prantsusmaa, Hispaania ja Šotimaa kõrgkoolidest töötasid kogu suve jooksul kuupsatelliidi ESTCube-2 arenduse kallal.

4. juulist 19. augustini 2016 toimunud teadusmalev andis lisaks seitsmele gümnasistile võimaluse juhendaja käe all süvitsi tundma õppida endale huvipakkuvat observatooriumi töövaldkonda ning panustada ESTCube-2 ehitamisse.

Kui eelmisel aastal töötasid kõik teadusmalevlased koos ühe uurimisrühmana ja ehitasid väikesatelliitide magnetiliste omaduste uurimiseks Helmholzi puuri, siis seekord sai iga osaleja iseseisva ülesande, mis oli seotud konkreetselt ühe ESTCube-tüüpi satelliidi alamsüsteemiga või observatooriumi teadusalaga.

Näiteks said noored tegeleda ESTCube-2 asendi määramise ja kontrolli alamsüsteemiga, millega positsioneeritakse satelliidi asend orbiidil, samuti kommunikatsiooni alamsüsteemiga, mis võimaldab suhtlust satelliidi ja maapealsete sidejaamade vahel.

Lisaks oli malevlastel võimalus õppida erinevaid vaatlusmeetodeid Tõravere observatooriumi teleskoopidega ning osaleda ka kaugseire välitöödel.

Toimetaja: Kristjan Jung, Tartu ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: