Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lugeja küsib: kas antibiootikumid vähendavad immuunsust?

„Huvitaja“ saatesse helistanud meesterahvast huvitas, kas antibiootikumid vähendavad immuunsust. Küsimus oli ajendatud isiklikust kogemusest, kus mehele manustati haiglas antibiootikume ning selle järel on ta täheldanud suuremat vastuvõtlikkust haigustele.

Lugejaküsimusele vastas Tartu ülikooli molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson.

Antibiootikume on väga erinevaid. Ennekõike puudutavad antibiootikumid bakteriaalseid infektsioone ja see ravi on kahtlemata teatud kordadel vajalik ning määratud kuur tuleks alati kindlasti lõpuni teha.

Meie organismis on väga palju baktereid, mis on meile kasulikud. Nad osalevad aktiivselt seedimisprotsessis. Nii nagu haigust tekitavatele bakteritele mõjuvad antibiootikumid toksiliselt ehk surmavalt ka neile soolebakteritele.

Seega soolestiku bakteriaalne kooslus ehk mikrofloora hukkub antibiootikumide kasutamisel teatud perioodiks. Kuid see mikrofloora taastub üsna ruttu, misõttu ei tohiks antibiootikumide kasutamise järel olla kahju kuigi suur ning immuunsüsteemi ilmselt ei mõjuta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: