Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Küberturbe ekspert: internetis varitsevad ohud pole inimestele ikka veel piisavalt selged

Sotsiaalvõrgustikud võiksid inimestele selgemalt ohtudest hoidumise näpunäiteid anda ja inimesed peaksid küberturvalisust tõsisemalt võtma, leiab küberturbe ekspert Joseph Carson.

Eile toimus Tallinnas küberturvalisuse konverents, kus oli põhiteemaks, kuidas ise end turvata küberkuritegevuse vastu, anti näiteid ja õpetusi väikeettevõtjatele ja räägiti ka suurtest häkkimistest maailmas.

Konverentsi peakorraldaja Carsoni arvates ei ole tavainimestele internetis varitsevad ohud piisavalt selged. Inimeste teadlikkuse tõstmisse võiks tema sõnul kaasa aidata ka sotsiaalvõrgustikud.

"Üks probleem sotsiaalvõrgustike puhul on see, et kuna need firmad koguvad palju teavet selle kohta, millega me tegeleme, mida me igapäevaselt teeme ja mida ma plaanime tulevikus teha, siis nad ei tee väga selgeks seda, milleks seda teavet kasutatakse," lausus ta.

Küberturvalisuse tarkvara Sophos Baltikumi juht Justinas Valentukeviciuse sõnul ei saa ükski antiviiruse programm arvutit kaitsta, kui inimene oma peaga ei mõtle.

"Tihtipeale lubab meie enda käitumine häkkeritel meie süsteemidesse siseneda. Sellisel puhul on raske leida toodet, mis suudaks sind sajaprotsendiliselt kaitsta," ütles ta.

Valentukevicius märkis, et vähim, mida inimesed ise ära teha saavad, on oma arvutite operatsioonisüsteemide ja turvasätete pidev uuendamine.

Videointervjuus ERR-i uudisteportaalile rääkisid IT-eksperdid veel põhilistest ohtudest internetis ja uutest seadmetest, mille turvalisust tuleks võtta sama tõsiselt nagu arvutis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Siim Lõvi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: