Eesti noor teadus välismaal: uusimad meetodid biotehnoloogias
Kadi Liis Saar on oma doktorantuuri raames välja töötamas microfluidics platvormi, mis võimaldaks kiiret, efektiivset ja hästi-kontrollivat biomakromolekulideuurimist nende naturaalses vesikeskkonnas.
Kadi Liis Saar on Cambridge’i ülikooli doktorant, kes konverentsil „Eesti noorteadlased välismaal“ pidas ettekande teemal „Microfluidics platvorm biotehnoloogilistes rakendustes”
Microfluidics platvormis nähakse võimalust uurida bioloogilisi ja teisi vedelal kujul olevaid proove kiirel ja hästikontrollitaval viisil, vajades nii kvantitatiivsete kui kvalitatiivsete analüüside puhul vaid väga väikeseid, mikroliitrilisi proovide kogumeid.
Kadi Liis Saar on oma doktorantuuri raames välja töötamas microfluidics platvormi, mis võimaldaks kiiret, efektiivset ja hästi-kontrollivat biomakromolekulide, eelkõige valkude analüüsimist ja valkude omavaheliste interaktsioonide uurimist nende naturaalses vesikeskkonnas. Enamik praegu kasutatavaid tehnoloogiad teeb seda kas gaasifaasis või on väga aja- ja proovi mahu kulukas.
Samuti töötab Kadi Liis Saar bioloogiliste endas energiat salvestavate päikeseelementidega ja oma ettekandes näitas, kuidas on kasutanud ja kasutamas microfluidics tehnoloogiat, et suurendada selliste päikeseelementide efektiivsust.
Toimetaja: Marju Himma