Parimaid teaduse populariseerijaid ootab tunnustus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tiiu Silla nimelise elutöö preemia pälvis Tullio Ilomets.
Tiiu Silla nimelise elutöö preemia pälvis Tullio Ilomets. Autor/allikas: PM/Scanpix

Eesti Teadusagentuur ja Eesti Teaduste Akadeemia kuulutavad välja Eesti Teaduse Populariseerimise Auhinna 2013 konkursi. Auhinna eesmärgiks on tunnustada neid, kes on edukalt tõmmanud avalikkuse tähelepanu teadusele, teadlastele ja inseneridele ning innustanud noori teaduse ja tehnoloogiaga tegelema.


Auhinnakandidaatideks saab esitada nii teaduse tutvustajaid kui teadust ja tehnoloogiat tutvustavaid ettevõtmisi, kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september 2013.

Auhinnad antakse järgmistes kategooriates:

  • Tiiu Silla nimeline elutöö preemia pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest

  • Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine audio-visuaalse ja elektroonilise meedia abil

  • Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine trükisõna abil (artiklid, artiklite sarjad, raamatud vms)

  • Tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel

  • Parim teadust ja tehnoloogiat populariseeriv teadlane, ajakirjanik, õpetaja vms

  • Parim uus algatus teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel


Konkursi auhinnafond on 21 500 eurot, sellest elutööpreemia 6500 eurot, teistes kategooriates peapreemia 2200 ja II preemia 800 eurot.

2012. aastal pälvis elutöö preemia teadusajaloo tutvustaja Tullio Ilomets. Parima teadust populariseeriva teadlasena auhinnati 2012. aastal Teadusbussi ja Tähe perepäevade TÄPE eestvedajat Kaido Reivelti. Aastate jooksul on tunnustatud mitmeid koole, teiste hulgas Viimsi kooli ja Konguta kooli. Parima uue algatuse preemia 2011. aastal on innustanud Eesti Maaülikooli doktorantide algatust „Elus Teadus“ juba mitu aastat edukalt ja järjepidevalt teadust populariseerima.

Konkurss toimub Eesti Teaduste Akadeemia ning Eesti teadusagentuuri koostöös juba kaheksandat aastat. Konkursi tulemused selguvad 15. novembril toimuval teadushariduse konverentsil.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: