Klassireeturi püüd end kirjutamisega lunastada tõi Nobeli preemia

Novaatori raamatuklubi uurib värske prantsuse nobelisti Annie Ernaux' esimest eesti keeles ilmunud raamatut "Koht".

Novaatori raamatuklubis arutlevad hiljuti eesti keeles avaldatud ilukirjanduse üle teadlased ja õppejõud, kes on teoses olevate valdkondadega oma uurimistöö kaudu kokku puutunud.

Kolmandas kohtumises on Maarja Merivoo-Parro külalisteks akadeemik ja Tallinna ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamm ning Tallinna ülikooli maastiku ja kultuurikeskuse vanemteadur Raili Nugin. 

Taskuhääling on mõeldud kõigile lugemishuvilistele ning seda kuulates ei pea pelgama, et kõnelejad reedavad raamatu sündmusi või tegevusliine. Akadeemikutele kohaselt ei ole fookuses mitte see, mis teoses juhtub, vaid see, millest tekst laiemas mõttes kõneleb.

Salvestatud vestlus sobib üldkultuuriliseks sissejuhatuseks neile, kel plaanis kõnealune teos ise läbi lugeda. Samas annab see reflektsiooniainest neile, kel raamat juba läbi ning soov selle üle sügavamalt juurelda.

Sisujuht:
00.00 – osalejate ja teose tutvustus
04.47 – kohad ja mittekohad
11.22 – klassid ja põlvkonnad
16.37 – haridus kui sotsiaalne lift
22.00 – hääled prantsuse ja eesti kirjanduses
26.02 – autobiograafilise kirjanduse paradoks
31.30 – stiil ja kriitika
38.35 – millist kirjandust Eesti vajab

Annie Ernaux "Koht" ilmus aastal 1983. Eestikeelsena nägi see ilmavalgust kirjastuse Tänapäev Punase raamatu sarjas aastal 2023. Teose tõlkis Malle Talvet ning toimetas Kristiina Ainelo.

Podcasti helikujunduses kõlab Kevin MacLeodi "Magic Escape Room"(incompetech.com)/(CC BY 3.0)

Toimetaja: Maarja Merivoo-Parro

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: