ERR avas venekeelse teadusportaali

Venekeelses teadusportaalis hakkavad ilmuma originaalartiklid ja tõlkelood peegeldusena Novaatorist.
Venekeelses teadusportaalis hakkavad ilmuma originaalartiklid ja tõlkelood peegeldusena Novaatorist. Autor/allikas: ERR

Eesti Rahvusringhääling avas sellest nädalast venekeelse teadusportaali Наука, et parandada teadusuudiste ja teaduspõhise informatsiooni kättesaadavust vene keeles.

Venekeelne teadusportaal Наука (e.k Teadus) vahendab Eesti teadusmaastikul toimuvat ja rahvusvahelisi teadusuuringuid ning -uudiseid alates 6. juunist. Eesti meediaruumis täidab Наука tühimiku, sest eraldi teadusteemadele pühendatud venekeelset portaali seni Eestis ei ole tehtud.

"Viimased aastad on näidanud, et tõenduspõhist infot pole kunagi liiga palju ja tahame venekeelse teadusportaaliga suurendada teaduspõhise maailmapildi levikut. Ühtlasi soovime inspireerida vene keelt emakeelena kõnelevaid noori, et nad kaaluks rohkem teadlaskarjääri valikut. Eesti kaotab noori tublisid talente," märgib portaalide Novaator ja Наука vastutav toimetaja Jaan-Juhan Oidermaa.

Uus teaduskülg teeb tihedalt koostööd ERR-i eestikeelse teadusportaaliga Novaator, venekeelses teadusportaalis hakkavad ilmuma originaalartiklid ja tõlkelood peegeldusena Novaatorist.

Venekeelse teadusportaali Наука leiab aadressilt https://nauka.err.ee/.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: