Meedia: Taylor Swifti kontserdil kasutati fännide peal näotuvastustehnoloogiat

Foto: Ben Birchall/PA Wire/PA Images/SCANPIX

Väljaande Rolling Stone järgi innustati Taylor Swifti kontserdi külastajaid Rose Bowli nimelisel staadionil Los Angeleses külastama pop-up boksi, kus sai vaadata kaadritagust materjali Swiftist proovi tegemas. Samas boksis aga tehti väidetavalt fännide nägudest pilte, misjärel võrreldi neid sadade Taylor Swifti teada-tuntud jälitajate andmebaasis olevate piltidega, vahendab Merit Maarits R2 teadus- ja tehnikauudistes.

Seda väitis Oak View kontserni tehnoloogiajuht, kes ütles Rolling Stone'ile, et talle ka näidati, kuidas see tehnoloogia töötab. Artiklis vastutavat ettevõtet ei mainitud. Oak View ega Taylor Swifti esindaja pole BBC küsimustele vastanud.

Kuid Rose Bowli staadion kinnitas, et nad kasutavad teatud spordi- ja muusikaüritustel turvalisuse suurendamiseks tõesti näotuvastust nii staadioniväravate sees kui ka väljaspool. Nende väitel on tehnoloogia kasutamine üritustel selgelt välja toodud. Samas ei andnud nad selgitust väidetava pop-up kabiini kohta Taylori Swifti kontserdil.

Hiina sõnul on nad kontsertidel näotuvastustehnoloogiat kasutades kinni püüdnud mitu kahtlustatavat. Aprillis püüti kohaliku laulja kontserdil kinni mees, keda otsiti taga väidetavate majanduskuritegude pärast.

Kuid laiaulatuslike näotuvastussüsteemidega kaasnevad probleemid privaatsusega – nt kellele need pildid kontserdikülastajatest kuuluvad ja kui kaua neid tohib säilitada –, ja täpsusega, nagu on näidanud nt Suurbritannia politsei kogemus.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: