Uus tehisintellekt muudab videopildi kolmemõõtmeliseks

Tehnoloogiaettevõte Nvidia lõi tehisintellekti, mis tuvastab kahemõõtmelistest videodest objekte ja loob nende põhjal kolmemõõtmelisi mudeleid.

Tehisaru nimega Neuralangelo suudab luua detailseid kolmemõõtmelisi mudeleid näiteks hoonetest, skulptuuridest, riietest ja muudest igapäevaelus esinevatest objektidest, teatas Nvidia. Ettevõtte usub, et kujutisi saab omakorda kasutada muu hulgas videomängude loomisel, robootikas ja kunstis, sest võimaldab päriselus kohatavaid esemeid hõlpsalt digitaalseks muuta.

Kolmemõõtmelise kujutise loomiseks vajab tehisintellekt kaadreid erinevate nurkade alt, et saada aimu objekti mõõtmetest, sügavusest ja kujust. Seejärel loob Neuralangelo saadud andmete põhjal ebamäärase kujutise ning asub seda teravdama, optimeerima ja lisab sellele detaile.

Neuralangelo põhineb Nvidia Instant NeRF 3D-renderdamise tarkvaral, millega saab luua kolmemõõtmelisi kujutisi erinevate piltide põhjal. Sealjuures piisab tehisintellektile vaid nutitelefoniga filmitud videodest, mis võimaldab materjali kogumise võrdlemisi lihtsaks muuta.

Droonivideo põhjal suudab tehisintellekt koostada ka kolmemõõtmelisi maastikke ja linnapilte.

Toimetaja: Rait Piir

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: