Aasta kooliks 2021 valiti Uulu põhikool

Haridusminister Liina Kersna andis varahommikul Uulu põhikoolile üle aasta kooli tiitli
Haridusminister Liina Kersna andis varahommikul Uulu põhikoolile üle aasta kooli tiitli Autor/allikas: Haridus- ja teadusministeerium

Aasta kool 2021 on Uulu põhikool Pärnumaal Häädemeeste vallas, kus sel aastal õpib rekordilised 202 last.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütles "Terevisioonis" aasta kooli karikat üle andes, et Uulu kool on näide, et Eestis saab igal pool maailma parimat haridust.

"Uulu põhikooli tugevus on, et nad on kaasaegse õpikäsitluse pannud kaasaegsesse vormi ja koolis on ühtehoidev ja üksteist väärtustav koolipere. Siin usutakse igasse inimesse, nii suurde kui ka väikesesse," sõnas Kersna.

Põhikooli direktor Egle Rumberg ütles, et aasta kooli tiitel on parim tunnustus mitte ainult Uulu koolile, vaid kogu kogukonnale, kes toetas kooli konkursi ajal.

"Koroona ajal ei ole meil mitte ükski õpilane kadunud. Kõik vanemad on olnud väga toetavad. Kõik mõistavad, et kõigil on raske ja oleme ühiselt hakkama saanud," sõnas Rumberg.

Uulu Põhikool asub Pärnumaal Häädemeeste vallas, Pärnust 12 kilomeetri kaugusel Uulu külas. Koolis õpib 202 last, mis on kooli ajaloo rekord. Sel õppeaastal avati esimest korda kolm esimest klassi.

Aasta kool 2021 tiitlile võistles kümme kooli. Lisaks Uulu põhikoolile olid finaalis Jõhvi gümnaasium, Jõhvi Vene põhikool, Kohtla-Järve gümnaasium, Parksepa keskkool, Rakvere ametikool, Ruila põhikool, Tallinna Juudi kool, Tartu Tamme gümnaasium ja Türi ühisgümnaasium.

Aasta kool 2021 tiitli saaja selgus žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Oma hääle andis rahvahääletusel 11 062 inimest ja Uulu Põhikool sai ligi 500 häält enam kui teiseks tulnud Tartu Tamme Gümnaasium. Rahva ja žürii arvamus oli sel aastal üksmeelne - võitjakool kogus nii hindajatelt kui ka hääletajatel kõrgeimad punktid.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: