Aasta kooli rahvahääletusel osales üle 11 000 inimese

Möödunud aastal valiti aasta kooliks Võru Gümnaasium.
Möödunud aastal valiti aasta kooliks Võru Gümnaasium. Autor/allikas: Võru Gümnaasium

Aasta kooli valimiseks korraldatud rahvahääletusel osales 11 062 inimest, kelle antud häältele lisatakse žürii omad. Võitja kuulutatakse välja hommikusaates "Terevisioon" juba 5. novembril.

Oma lemmiku poolt sai Novaatori portaalis hääle anda 22. oktoobrini.

"Hääletajate arv oli samas suurusjärgus kui eelmisel aastal ning võime juba praegu öelda, et võitja sai rahvahääletusel ligi 500 häält enam kui teiseks jäänud kool. Rahva ja žürii arvamus oli seekord üksmeelne – ka meie hindamiskomisjon andis kõrgeimad punktid samale koolile, mis võitis hääletajate südamed," rääkis Haridus- ja Noorteameti projektijuht Kadri Ratas.

Õnnesoovid ja tiitel antakse võitjale üle 5. novembril ETV hommikuses otsesaates "Terevisioon". Traditsiooniliselt läheb telemeeskond selleks puhuks võitja juurde kohale.

"Kooliperele on otsesaate sünni juures viibimine ja selles osalemine kindlasti põnev boonus ning võimalus tuua vaatajateni oma kooli lugu. Televaatajad saavad aga kaamera vahendusel kaasa elada tiitli võitnud kooli õpilaste ja õpetajate emotsioonidele," sõnas Ratas.

Aasta kooli tiitlile kandideeris seekord 24 üldharidus- ja kutsekooli üle Eesti, kes esitasid osalemiseks lühivideo, pildigalerii ja kaaskirja. Žürii otsusega pääses neist finaali ja ühtlasi rahvahääletusele 10 kooli: Jõhvi Gümnaasium, Uulu Põhikool, Rakvere Ametikool, Jõhvi Vene Põhikool, Parksepa Keskkool, Tallinna Juudi Kool, Tartu Tamme Gümnaasium, Kohtla-Järve Gümnaasium, Türi Ühisgümnaasium ning Ruila Põhikool.

"Sel aastal soovime tõsta esile neid koole, kus keerulisele ajale vaatamata on suudetud tagada kvaliteetne õpe ja leitud viise koolipere ühtsustunde säilitamiseks," selgitas Kadri Ratas.

Aasta kooli žüriisse kuulusid seekord Anette Viin Eesti Õpilasesinduste Liidust, Annike Soodla Haridus- ja Teadusministeeriumist, Triin Saar Haridus- ja Noorteametist, Laura Kõrvits ERR noortesaatest "Nova"  ning laulja ja muusikapedagoog Hanna-Liina Võsa.

2020. aastal pälvis aasta kooli tiitli Võru Gümnaasium, aasta varem Viljandi Gümnaasium ning enne seda Tallinna 32. Keskkool.

Aasta kool on osa Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt korraldatava aasta õpetaja konkursist, mille eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Konkursi läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Toimetaja: Airika Harrik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: