Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tiigrihüppe algusest möödus 15 aastat

Tiigrihüpe on kaasanud noori aastaid.
Tiigrihüpe on kaasanud noori aastaid. Autor/allikas: PM/Scanpix

Tiigrihüppe Sihtasutus tähistab täna konverentsiga oma loomise 15. aastapäeva. Konverentsil autasustatakse ka eelmise aasta Tiigri Tegijaid ehk innovaatilist kooli ja õpetajat


Tiigrihüppe Sihtasutuse missiooniks on tagada tänapäevaste tehnoloogiate parim rakendamine üldhariduses. Sihtasutus koolitab haridustöötajaid, arendab koolide vastavat taristut ja e-õppevara ning toetab majandusprojekte, korraldab konkursse ning vahendab rahvusvahelist kogemust. Olulise sihini jõuti 2002. aastal, kui kõik Eesti üldhariduskoolid olid saanud interneti püsiühenduse. Sihtasutuse juhataja Enel Mägi sõnul on see andnud olulise tõuke haridus uuendustele.


„Igal aastal tuli juurde mitte ainult uusi tehnoloogiaid, vaid ka uusi metoodikaid, uusi õpistiile, üleüldse väga palju uut, mida koolides saab kasutada, mis teeb õppimise huvitavamaks ning tulemuslikumaks,“ lisas Mägi. Praegu on Tiigrihüppe Sihtasutus seadnud kaks suuremat sihti. Esiteks kasvatada noorte huvi loodus- ja täppisteaduste vastu ning teiseks kindlustada uute tehnoloogiate omandamise oskus õppetöö käigus, haarates sinna samal ajal võimalikult palju uut.


„Me pakume koolidele ligi paarkümmend niisugust paketti, kuhu on ühendatud taristu osa, õpetajate koolitus, õppematerjalid, aga ka võistlused koolide meeskondadele, konkursid õpilastele,“ selgitas Mägi. Haapsalu Viidemani gümnaasiumi füüsikaõpetaja ning arendusjuht Veiko Kõrv on interneti õppevõimalusi õppetöös kasutanud 1996. aastast. „Ma arvan, et kui õpetaja kasutab tehnoloogiat ja on tänapäevane, siis on ehk ka õpilaste innustumine ning tahtmine natukene suurem,“ arvas Kõrv.


Lisaks võimaldab internet füüsikaõpetaja sõnul individuaalsemat lähenemist ning õpilased ei ole enam ajaliselt niivõrd piiratud: „Igaüks saab anda oma koduülesande siis, kui tal parasjagu aega on, mitte siis täpselt järgmiseks tunniks, kui me kokkusaame.“ Erialaliselt kinnitab Kõrv, et abstraktsemad kontseptsioonid saavad füüsikas interneti abil palju kergemini selgeks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: