Tabasalu Gümnaasium – Aasta Kool 2023?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Tabasalu Gümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 8. maist kuni 19. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Tabasalu Gümnaasiumi koolipere tutvustab end nii:

,,Näe oma tulevikku!" on Tabasalu Gümnaasiumi hüüdlause. Meie näeme oma tulevikku Aasta kool 2023 laureaadina.

Olgugi, et meie kool on alles poisike, oleme kahe tegevusaastaga kasvanud hüppelauaks, millelt saab õpilane sisse kõrge ja kauge lennu helgema tuleviku poole.

Meie reliikvia on vabadus! Seepärast ei pea Tabasalu Gümnaasiumisse tulles valima õppesuundade vahel. Meie usume, et õpilasel peaks olema vabadus valida, kas keskendub ühele valdkonnale või proovib natuke kõike. Ainetundides on õpetajatel võimalus mõelda kastist välja, proovides erinevaid  meelepäraseid õppemeetodeid.

Et veelgi gümnaasiumi stereotüübist erineda, ei ole meil klasse ega klassijuhatajaid, vaid mentorgrupid ja mentorid. Selline süsteem tagab õpilasele kogu kooliteeks abilise, kellele saab toetuda. Mentorgrupid võimaldavad õpetajatel rohkem keskenduda õpilastele, lisades individuaalsemat lähenemist.

Meil on lausa suurepärased õpetajad! Nende silmis oleme võrdväärsed isiksused, kellele ei vaadata ülevalt alla. Igasse tundi minnes on tajume, et nad teevad oma tööd südamega. See teeb keskkonna palju mõnusamaks ning õpitava materjali lihtsamini omandatavaks.

Muidugi ei saa mainimata jätta meie innukat õpilasaktiivi ja õpilasesindust: TBG Tegusad. Tule mängime turakat Kaardimängude õhtul, vaatame õudukat filmiõhtul või lööme end üles ja lähme ballile - need on vaid mõned näited kõigest lahedast, mida Tegusad on suutnud selle aastaga läbi viia. Õpilasesindus hoolitseb selle eest, et õpilaste elu koolis oleks tipptasemel ja kõik murekohad lahendatud.

Tagatipuks on meil vägev koolimaja, kuhu on iga hommik rõõm sisse astuda, teades, et sind ootab ees uus päev maailma parimas koolis. Maja tõelise sisu, selle soojuse ja turvalisuse, oleme loonud ise – õpetajad ja õpilased üheskoos!

Aasta kool 2023 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 8. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Albu Põhikool, Jõhvi Gümnaasium, Kohtla-Järve Gümnaasium, Metsküla Algkool, Pärnu Mai Kool, Püha Johannese Kool, Tabasalu Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe riigigümnaasiumi Vabaduse Kool ja TERA Peedu kool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: