TERA Peedu kool – Aasta Kool 2023?

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada TERA Peedu kool, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 8. maist kuni 19. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

TERA Peedu kooli koolipere tutvustab end nii:

Meie kutsuv Bullerby-stiilis kooli- ja kogukonnamaja on peitnud end kõrgete mändide, metsatukkade vahele. Selle armsa maja väikestes klassides ja hubastes ruumides tunneb terve koolipere ennast koduselt ja hoitult.

Ja kui Sa esialgu tunnedki koolile lähenedes kerget ärevust, siis koolimaja kõrval tervitavad Sind lahkete silmadega ponid, kelle pehme nina paitamine kiiresti hirmu peletab. Ka hiidküülik Teele uudistab koos minilammastega koolimaja nurga tagant tulijat. Loomad on kaasatud õppetöösse, igapäevase õuevahetunni tegemistesse ja huvitegevustesse. Lapsed hoolitsevad nii loomade söötmise-jootmise kui ka harjamise eest.

Aga lähme ja astume majja sisse! Kui Sa nüüd sattusid meile reedesel päeval, siis ära ehmu, et maja laste häältest ei kaja. Reedeti on Peedu koolis iseõppepäevad ja lastel on võimalus siis kodus õppida, vajadusel õpetajaga videokõnes suheldes. Eriti vahva on see, kui eri klasside lapsed sel päeval kellegi koju kogunevad, et ühiselt õppida. Koos on ju ikka lõbusam!

Paljudele lastele meeldib iseõppepäevadel kohtuda oma sõpradega virtuaalselt, et abi küsida, koos tegutseda või muljeid jagada. Selle jaoks on igal Peedu kooli õpilasel isiklik iPad, millega õppetöö mitmekesisemaks muutmine üsna hõlpsasti läheb. Kui iPadid on meie koolis üsna tavapärane õppevahend, siis eriliselt lööb silmad särama VR-prillide kasutamine, miks mitte näiteks jaapani keele õppimiseks.

Kuulsite õigesti! Sel aastal on Peedu koolis keelteaasta ja iganädalase huvitunni raames õpitakse nii jaapani, soome, prantsuse, loomade, viipe- ja murdekeelt. Huvitundide puhul on eriti huvitav, et lapsed kogunevad huvide, mitte klassipõhiselt. Samamoodi toimuvad meie eriilmelised teemapäevad - koos toimetavad lapsed läbisegi 1.-6. klassist. Oehh, rääkida oleks veel palju.

Aasta kool 2023 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 8. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Albu Põhikool, Jõhvi Gümnaasium, Kohtla-Järve Gümnaasium, Metsküla Algkool, Pärnu Mai Kool, Püha Johannese Kool, Tabasalu Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe riigigümnaasiumi Vabaduse Kool ja TERA Peedu kool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: