Tartu Forseliuse Kool – aasta kool 2020?

Video: Tartu Forseliuse KoolFoto: Tartu Forseliuse Kool

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Tartu Forseliuse Kool, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris 23. oktoobrini. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Tartu Forseliuse Kooli pere kirjeldab ennast nii:

"Tartu Forseliuse Kool on ahhaalik põhikool, kus igaüks on oluline. Ahhaalik koolimudel, millest lähtub Tartu Forseliuse Kooli korraldus, on loodud koostöös Tartu Ülikooli ja teaduskeskusega AHHAA. Seda iseloomustavad järgmised märksõnad: tõenduspõhine lähenemine muudatustele, õpitu seostamine igapäevaeluga ja erinevate õppeainetega, uurimuslike oskuste arendamine, koostöine õppimine, valikainete rohkus, loovuse ja enesejuhtimisoskuste arendamine ning õpilaste õpimotivatsiooni toetamine.

Õpilaste ja õpetajate koostöös on loodud 6.–8.klasside ülesed valikained, mis annavad võimaluse valida üheksa erineva ning põneva valikaine seast endale huvipakkuvaim, et iseennast läbi nende paremini tundma õppida.

Õpetajad teevad aktiivselt koostööd nii lõimingu rakendamisel, uute õpitulemuste piloteerimisel, üksteise tundide vaatlemisel ja algklassides õppenädalate planeerimisel ning toetavad õpilaste aktiivset osalemist olümpiaadidel, võistlustel ja konkurssidel. Forseliuse koolis soositakse noorte osalust nii huvitegevuses kui ka koolielu kujundamisel. Aktiivselt tegutsevad mitmed noorteaktiivid nagu õpilasesindus, mängujuhid ja projektimeeskonnad."

 

Aasta kool 2020 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 12. oktoobrist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates.

Kümme finaalis võistlevat kooli on Võru Gümnaasium, TERA Peedu Kool, Jõhvi Gümnaasium, Viimsi Gümnaasium, Tartu Forseliuse Kool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Püünsi Kool, Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, Vääna Mõisakool ja Rakvere Ametikool.

Toimetaja: Indrek Ojamets

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: