Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium - aasta kool 2020?

Video: Kristjan Jaak Petersoni GümnaasiumFoto: KJPG

"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris 23. oktoobrini. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!

Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi kooliperre kuulub veidi üle 700 õpilase, kellele lisanduvad üle 1000 vilistlase ning umbes 50 õpetajat. Arvutiklassides ja kabinettides on lisaks VOSK tehnikale 38 süle- ja 150 lauaarvutit. Seega koolimajas kohtub lisaks inimestele ka tehisintellekti.

Me ei karda väljakutseid,  mistõttu kevadine distantsõpe sujus arendava kuid samas ka põneva uuendusena. Sügiseks sai uus olukord iganädalaseks ja kõikides kursustes toimuvaks virtuualkeskkondades õppeks.

Me teame, et tänases ühiskonnas ei saa enam õpetades hakkama sokraatlike meetoditega, kuid ei tule kasvav inimene ka toime vaid virtuaalsete suhetega. Püüame leida tasakaalu tehis- ja inimintellekti vahel, kasutame nii innovaatilisi kui ka konservatiivsete lähenemiste parimaid praktikaid ning seome kaasaegse tehnika juba kvaliteetset tulemust tõestanud töövõtetega. 

Jääme alati õpilase jaoks inimliku kontaktina kättesaadavaks kasvõi Google Meetis kohtudes. Kuid kindlalt just kohtudes, sest robot ei asenda inimsoojust ja arvuti ekraanilt kuvatav "like" soojast südamest tulnud sõna.

Meie kooli moto on soov toetada iga last tema unistusteni jõudmisel. 2020. aastal tuleb koolis paralleelselt tegutseda selleks nii reaalses kui ka virtuaalses keskkonnas.

 

Aasta kool 2020 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 12. oktoobrist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates.

Kümme finaalis võistlevat kooli on Võru Gümnaasium, TERA Peedu Kool, Jõhvi Gümnaasium, Viimsi Gümnaasium, Tartu Forseliuse Kool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Püünsi Kool, Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, Vääna Mõisakool ja Rakvere Ametikool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: