Ligi 100 huvilist lõi Tõraveres kosmosega seotud projekte

Ligi 100 kosmosehuvilist kogunes nädalavahetuseks Tõravere observatooriumisse, et 48 tunni jooksul luua toimivaid prototüüpe, mis suudaks kosmosesse lennata ja samas kosmoseandmeid maa peal ära kasutada.

Muu hulgas ehitati valmis kosmosekass, kes tulevikus võiks astronautidele kosmoses seltsiks olla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kosmosehäkatonide eesmärk on luua reaalseid lahendusi, mis lühikese nädalavahetuse jooksul loodud prototüübi tasandilt ühel hetkel ka valmis tooteks võiksid saada.

"Meil on siin tõelised kosmoseentusiastid, kes on 48 tunniga suutnud ehitada isegi teleskoobi valmis. On selliseid, kes on võtnud natuke utoopilisemad plaanid ja mõtlevad, kuidas ehitada prototüüp sellest, kuidas kunagi heeliumit täis õhupalliga kosmosesse lennata ja natuke seal privaatselt aega veeta ja siis alla ka tulla õnneks," kirjeldas kosmosehäkatoni algataja Kai Island.

"Me tegelikult lahendame päris elulisi probleeme. Võib-olla igaüks ei paneks kosmosega kokku selliseid asju, et kuidas lahendada turbakaevandamise probleeme ja kuidas olla toeks kaitseväe lahendustele. Need kõik tegelikult enda sees kosmose andmeid kajastavad," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: