Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: aasta 2016 tõotab tuua virtuaalreaalsuse ja muuta interneti nägu

Foto: Siim Lõvi/ERR

Kuidas saada järgmine miljard inimest internetti kasutama? Kas aastal 2016 suhtlevad inimesed omavahel rohkem, kuid kuidas? Milline on tõhus ajakasutus tehnoloogiarikkas maailmas? Mida muudab virtuaalreaalsuse tehnoloogia pealetung? Nende küsimuste üle arutas tehnoloogiaportaali Geenius.ee peatoimetaja Henrik Roonemaa.

Aasta 2015: soov viia internet järgmise miljardi inimeseni

Internetigigantide huvi on, et internetikasutajate hulk kasvaks, rõhutab Roonemaa. Praegu takistavad seda peamiselt tehnilised piirangud. Mõnikümmend dollarit maksva nutitelefoni jaksavad osta ka vähem arenenud maade inimesed, kes veel internetti ei kasuta, kuid kuna väga suur osa neist ei ela suurlinnades, siis nendeni on väga raske viia internetiühendust.

Sestap ongi internetigigandid Google ja Facebook võtnud eesmärgiks pakkuda internetiühendust. Esimene vastavalt projektiga Loon, teise ettevõtmine kannab nime Aquila.

Need suudavad pakkuda internetiühendust suurlinnadest kaugele jäävatel maa-aladel, kasutades selleks kosmoses lendavaid õhupalle või droone, mis jagavad internetiühendust, selgitas Roonemaa. „Kui need plaanid peaksid õnnestuma ehk kui me suudame järgmised miljard inimest tuua internetiühenduse juurde, siis see internet muutub ja need mõjud tabavad meid kõiki.“

Mis selle mõju võiks olla?

„See on informatsioon, see on äri.“ Kas e-kaubanduse gigant Amazon on oma arengu tipus või on seal veel arenguruumi? Kas sotsiaalvõrgustiku Facebook 1,5 miljardit kasutajat saab lisa või on see saavutanud praeguseks maksimumi? Kas Google suudab edasi minna veel suurema info koondamise ja jagamisega?

„Kõik need asjad sõltuvad üksteisest. Mida rohkem inimesi on internetis ja neid teenuseid kasutavad ja mida rohkem liigub seal raha, seda rohkem on nendel firmadel võimu teha uusi tehnoloogiaid ja neid inimesteni tuua.“

Aasta 2016: virtuaalreaalsus muudab meie eluolu?

Juba praegu on teada, et 2016. aasta 1. pooles tuleb palju firmasid välja virtuaalreaalsuse kiivritega. Kas ja kuidas muudab virtuaalreaalsus või tehnoloogia areng meie igapäevaelu, sellele vastab Henrik Roonemaa videos.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: