Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Korraldajad: Robotex tõstab teadus- ja tööstusinvestorite silmis Eesti usaldusväärsust

Tallinnas algas taas robotite rammukatsumine Robotex, mis eri mõõduvõtmistele registreeritud robotite arvu järgi konkureerib Euroopa suurimate omataolistega. Korraldajad usuvad, et mida tugevam robootikahuviliste kogukond Eestisse kujuneb, seda usaldusväärsem näib riik nii teadus- kui ka tööstusinvesteeringute jaoks.

Tehnoloogiamess ja robootikavõistlus Robotex annab kõigile on võrdsed tingimused robotite ehitamiseks, kuid võidab see, kes tuleb parema lahendusviisi peale. Olgu see siis robotite sumovõistlus või võidusõit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Robootika võistlusi korraldatakse selleks, et tekitada koolinoortes hoiakut asju välja mõelda ja mõelda teistviisi. Jaan Poska gümnaasiumi esindaja Kevin Laig meeskonnast "Poska hävitajad" tõdes, et tema meeskond mõtles täpselt nii nagu kõik kaasvõistlejad.

"Alati tahetakse teha agressiivset asja, mis vastase välja lükkaks aga meie tegime siis sellise seina ette, et seda asja, mis lükkab, takistada," selgitas Laig.

TTÜ Robotiklubi esindaja Peeter Salongi sõnul ongi Robotexi peamine väljund see, et väikesed lapsed puutuvad kokku tehnikaga. "Neil ei ole hirmu tehnika ees, nad oskavad maast-madalast seda," märkis Salong.

Läbi mängulisuse populariseeritakse informaatika ja mehhatroonika haridust. Kohalikest Robotexidest on varemgi välja kasvanud leiutajaid, kes oma masinatega tegelike toodete ja teenusteni jõudnud on.

Korraldajad usuvadki, et mida suurem on robootikahuviliste kogukond Eestis, seda tõenäolisemalt suudame selles majandussektoris ka läbi lüüa.

Robotex15 projektijuht Marti Araki hinnangul on tase sel aastal kasvanud metsikult, mida näitab ka võistlejate arvu kasv.

"Üks asi on huvi pool, teine asi on taseme pool. Me loome järjest enam ka erinevaid võistlusülesandeid, et oleks eri tasemetele ja sealhulgas ka kõrgemale tasemele," rääkis Arak, kes lisas, et eesmärgiks on väljakutseid pakkuda ülikoolist ja ettevõtetest tulevatele inseneridele.

Robotex kestab tänavu kolm päeva. Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones tuleb nädalavahetusel veel ka robotite veeralli ja labürindisõit.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: