Püha Johannese kool – aasta kool 2024?
"Terevisioon" otsib Eesti aasta kooli. Kas selleks võib saada Püha Johannese kool, seda otsustab rahvahääletus. Hääletada saab Novaatoris alates 13. maist kuni 24. mai lõunani. Lugege kooli tutvustust, vaadake galeriid ja kooli tutvustavat videot ning hääletage!
Püha Johannese kool tutvustab end nii:
"Püha Johannese Kool (PJK) on Nõmme mändide all asuv üldhariduskool, mis on loodud südame ja kogukonna vaimuga, ühendades ajatuid traditsioone ja kaasaegset arengukeskkonda. Kooli rajamisel on silmas peetud, et formaalse ja mitteformaalse õppe põimimine oleks lihtne ja loomulik igapäeva osa.
Meie kool on palju rohkem kui koht õppimiseks – see on terviklik ja avatud haridus- ja kultuurikeskus, kus pakume kvaliteetset hingega haridust alates lasteaiast ja eelkoolist kuni gümnaasiumini. Oleme kogupäevakool, siin tegutseb ka huvikool ning toimuvad konverentsid, täiendkoolitused, kontserdid ja pereüritused. Oodatud on kõik, mitte ainult koolipere.
Teame, et üksi saab kiiremini, aga koos jõuame kaugemale. Nõnda kaasame kooliellu lapsevanemaid, kooli sõpru ja oma ala asjatundjaid, kes külastavad tunde, aitavad korraldada väljasõite ning juhendavad huviringe. Teiste hulgas juhendavad lapsevanemad metsavilumuse ja kaasaegse tantsu huviringi. Muide, mõlemad kooli tantsugrupid pääsesid õpilaste ja õpetaja koostöös loodud tantsudega tänavu taas Koolitantsu lõppvooru.

Tavapäraseid tunde vürtsitame õuesõppe ja eriprojektidega. Näiteks käsitöötunnis valminut esitlesid õpilased ja õpetajad särtsakal moe-show'l ning Vabalava korraldaja ühildas tehtu oma uurimistööga. Noortekoori esinemisseelikud õmblesid noored endale koorilaagris käsitööõpetaja juhendamisel ise, seejuures oli armas seegi, et õmblemistöödele lõid käed külge ka poisid.
Kõige tähtsamaks peame õpilast ja tema arengut. Oma tee leidmist. Formaalse ja mitteformaalse õppe lõimimine on meie koolis ühelt poolt võimalus, teisalt ka hädavajadus, sest kes kogukonnakoolis ikka meie ideed teostaks kui mitte me ise. Andes õpilastele võimaluse õppida "käed külge" põhimõttel, on koolis üks olulisemaid püüdlusi säilitada tegemis- ja õppimisrõõm, et tehtu oleks koostöine, oma, ehe, soe ja päriselt rõõmustav.
Kuulume "Liikuma kutsuva kooli" võrgustikku ja koolipäeva üks osa on pikk õuevahetund. Sel kevadel avastasid õpilased uue lemmiku – sulgpalli. Vahetunnid algavad tormijooksuga reketitele ja aatrium täitub sulgpallivihinaga.
Olime aastaid rändkool, kuni üle-eelmisel sügisel alustasime õppeaastat Nõmmel, uues, päris oma koolimajas ning käesolevaks õppeaastaks valmis ka gümnaasiumikorpus. Kas teadsite, et oleme ainuke oma kodukirikuga kool Eestis? Meie koolis on ruumi 630 õpilasele.
Doris Kareva on öelnud: "Oma kooli tunne annab isemoodi kaitstuse. Ja kui juhtub olema õnne, siis kiirgab sel ajal rajatud sõprus või mõne õpetaja targalt osutatud teetähis veel aastaid tagantjärele otsekui soemüür kitsukeses puupliidiga köetavas tudengitoas."
Oleme iga päev tunnistajaks, et kõige enam toetab akadeemiliselt tugeva ja mitmekülgse hariduse omandamist armastusest lähtuv üksteisest hoolimine. Soovime, et õpilastes kasvaks soe n-ö oma kooli tunne, mis kannaks hilisemas elus läbi mitte üksnes päikeselistest, vaid ka varjulistest päevadest."
Aasta kool 2024 tiitlile võistleb kümme kooli, kelle hulgast aitab parima välja selgitada rahvahääletus. 13. maist näidatakse kümne parima kooli videoid ETV hommikusaates "Terevisioon" ning ERR Novaatoris. Võitja kuulutatakse välja "Terevisiooni" otsesaates. Kümme finaalis võistlevat kooli on Jõhvi Gümnaasium, Jüri Gümnaasium, Kihnu Kool, Paide Gümnaasium, Peetri Lasteaed-Põhikool, Püha Johannese Kool, Raasiku Kool, Tartu Rakenduslik Kolledž, Vasta Kool ja Väike-Maarja Gümnaasium.
Toimetaja: Airika Harrik